Nowy numer 48/2020 Archiwum

Zapraszamy do serwisu specjalnego

Gościna w Binczarowej przejdź do galerii

Mimo zimowej aury wiosenną porą, młodzi z dekanatu grybowskiego modlili się w kościele św. Stanisława.

W kościele w Binczarowej odbyło się dekanalne czuwanie młodych przed Światowymi Dniami Młodzieży.

Gości z Grybowa, Kąclowej i Krużlowej podjęła binczarowska młodzież, która przygotowała nabożeństwo Drogi Światła i liturgię Mszy św. – Młodzi w naszej parafii mogą angażować się w pracę takich grup, jak dwie schole dziewczęce. Młodsza nosi nazwę „Dzieci Boże”, a starsza – „Adonai”. Dziewczyny śpiewają nie tylko w naszym kościele, ale koncertują również poza parafią. Mogą też należeć do grupy Dziewczęcej Służby Maryjnej – mówi Seweryn Romanek.

Seweryn jest lektorem i współtworzy liczną, bo 70-osobową, grupę Liturgicznej Służby Ołtarza. – Mamy świadomość, że zbliżają się Światowe Dni Młodzieży, które zapoczątkował Jan Paweł II. Najbliższe odbędą się w Krakowie z udziałem papieża Franciszka. Nie jest to jeszcze na 100 proc. pewne, ale nasza parafia spodziewa się grupy młodych z Francji, którą będziemy gościć w naszej wspólnocie i rodzinach – mówi Seweryn.

Młodzi rozważali wydarzenia związane ze Zmartwychwstałym, aktualizując Ewangelię w swoim życiu. Symbolem, który jednoczył wszystkich czuwających, były zapalone świece, które każdy otrzymał, oraz paschał – znak Chrystusa zmartwychwstałego.

W dekanacie trwają intensywne przygotowania do ŚDM. – Tydzień temu wraz z dekanatami Ropa i Krynica rozpoczęliśmy szkolenie parafialnych animatorów młodzieży. Każda parafia wysłała po dwie osoby na to szkolenie. Oprócz formacji tej czołówki, staramy się jak najwięcej młodych włączyć w spotkania dekanalne, które są organizowane w poszczególnych parafiach naszego dekanatu. Chcemy pokazać bogactwo duchowe tych wspólnot, potencjał młodych należących do nich, patronów świątyń, a przy okazji konkretną grupę młodych zaktywizować do bycia gospodarzami swoich rówieśników – mówi ks. Piotr Cichoń, dekanalny duszpasterz młodzieży z Grybowa.

Z pomysłami na ożywienie duszpasterstwa młodych wychodzą nie tylko księża, ale sami młodzi. – Chcą urządzić majówkę na Podjaworzu 2 maja, w południe. Pielgrzymując tam, będziemy nawiązywać do tajemnicy Synaju, a wiemy, że Synaj to diecezja tarnowska w systemie Światowych Dni Młodzieży. Na to spotkanie zapraszamy już teraz, zwłaszcza tych, którzy pożytek duchowy lubią łączyć z wysiłkiem fizycznym – dodaje duszpasterz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.