Nowy numer 4/2019 Archiwum

Czekały na nich kwiaty

Mieszkańcy Borku k. Bochni wsparli hospicjum bł. Edmunda Bojanowskiego w ramach akcji "Pola Nadziei".

W parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Borku w niedzielę, 19 kwietnia, wolontariusze z miejscowej szkoły zbierali pieniądze na pomoc w funkcjonowaniu hospicjum im. bł. Edmunda Bojanowskiego w Bochni w ramach akcji „Pola Nadziei”.

Po każdej Mszy św. na parafian, w zamian za ofiary, czekały żonkile, które zostały zasadzone jesienią.

– Wspieramy wszystkich chorych, cierpiących. Co roku prowadzimy tę akcję, na początku sadzimy kwiaty, uczniowie robią również kartki z żonkilami na zajęciach plastyki – mówi Elżbieta Dziadowiec, katechetka.

Proboszcz parafii ks. Kazimierz Świętek cieszy się z dobrego serca mieszkańców Borku. – Parafianie włączają się w akcję i chętnie składają ofiary na hospicjum. W miarę możliwości każdy pomaga, nawet ci mniej zamożni – podkreśla duszpasterz.

– Po prostu lubimy pomagać! – podsumowuje działanie wolontariuszy jedna z nich, Martyna Jacek.

„Pola Nadziei” to ogólnopolska akcja niesienia pomocy podopiecznym hospicjów. Żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei, mają przypominać o ludziach cierpiących, oczekujących wsparcia w trudnym dla nich okresie.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy