Nowy numer 42/2019 Archiwum

Zaprosili Jezusa przejdź do galerii

W dekanacie Tarnów Północ rozpoczęła się peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego.

Pierwszą wspólnotą przeżywająca nawiedzenie obrazu Pana Jezusa Miłosiernego i relikwii św. s. Faustyny i św. Jana Pawła II była parafia Chrystusa Dobrego Pasterza w Tarnowie.

Uroczystości trwały tu 22 i 23 IV. Na rozpoczęciu nawiedzenia obecny bp Stanisław Salaterski. Dobę peregrynacyjną wypełniły nabożeństwa dziękczynno - przebłagalne, Apel Jasnogórski, adoracje indywidualne i wspólnotowe. Nocą na modlitwie czuwali parafianie według ulic.

W parafii od wielu lat rozwija się kult do Bożego Miłosierdzia. – W każdy trzeci piątek miesiąca odprawiane jest u nas specjalne nabożeństwo – mówi ks. Jan Ptak, proboszcz miejsca. W ostatnie dziewięć piątków odmawiana też była nowenna do Jezusa Miłosiernego, a 18 IV parafianie pielgrzymowali do Łagiewnik.

Tuż przed nawiedzeniem odbyły się rekolekcje parafialne, które prowadził o. Kazimierz Głaz, redemptorysta z Tuchowa. – To czas odnowienia wiary i ponownego odkrycia Miłosiernego Boga oraz odbudowanie z Nim więzi w życiu osobistym, rodzinnym i w życiu Kościoła – podkreśla proboszcz.

W intencji dobrego przeżycia i owoców nawiedzenia modlili się w sposób szczególny członkowie Grupy Odnowy w Duchu Świętym oraz róże różańcowe. Przy okazji uroczystości można też było nabyć pamiątkowe obrazy, czy „Dzienniczek” św. s. Faustyny. Dochód ze sprzedaży przeznaczony został na cele charytatywne w parafii.

 

 

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL