Nowy numer 42/2019 Archiwum

Breń blisko miłosierdzia przejdź do galerii

Rekolekcje przed nawiedzeniem ożywiły kult, który rozwija się w parafii od dawna.

Dla parafii, której patronuje św. brat Albert Chmielowski, ojciec ubogich, było to wielkie wydarzenie. Nawiedzenie obrazu Jezusa Miłosiernego i relikwii św. s. Faustyny i św. Jana Pawła II rozpoczęło się tu 24 kwietnia, a na powitaniu obecny bp Stanisław Salaterski, kapłani z dekanatu i licznie zgromadzeni wierni.

Dobę peregrynacyjną wypełniły nabożeństwa, adoracje indywidualne i wspólnotowe, m.in. róż różańcowych. – Swoje czuwanie mieli też uczniowie szkoły podstawowej, młodzież i mieszkańcy podzieleni na rejony parafii – mówi ks. Czesław Mazur, rektor.

Do uroczystości nawiedzenia parafia przygotowywała się m.in. poprzez rekolekcje, które prowadził o. Stanisław Patalita, redemptorysta. – Ożywiły one kult, który rozwija się u nas od dawna – dodaje proboszcz. Mieszkańcy od lat uczestniczą w nowennach do Bożego Miłosierdzia oraz systematycznie pielgrzymują do sanktuarium w Łagiewnikach.

Z Brnia obraz wraz z relikwiami zostanie przewieziony do  Brzozówki, kolejnej parafii dekanatu Tarnów Północ.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL