Nowy numer 42/2019 Archiwum

Nawiedzenie w Nowej Jastrząbce przejdź do galerii

Do miejsca, gdzie króluje Pani z Gaudalupe przybył Jezus Miłosierny

Kiedy w diecezji zaczęła się w peregrynacja i u nas w parafii zaczęło się więcej mówić na temat miłosierdzia. Od kilku miesięcy w ogłoszeniach drukowanych na niedzielę można było znaleźć informacje na temat historii objawień Pana Jezusa, cudów, jakie dokonywały się za przyczyną s. Faustyny – informuje ks. Stanisław Łątka, proboszcz miejsca. – Zachęcaliśmy też do codziennego odmawiania koronki w rodzinach – dodaje.

W parafii od lat rozwija się kult do Bożego Miłosierdzia. W kościele raz w tygodniu odmawiana jest  koronka, a od dziewięciu tygodni nowenna przed nawiedzeniem. Bezpośrednim przygotowaniem do uroczystości były rekolekcje prowadzone przez o. Wiesława Węgrzyna, saletyna.

Doba peregrynacyjna rozpoczęła się tu 27 IV. Uroczystościom na powitanie obrazu Jezusa Miłosiernego i relikwii św. s. Faustyny i św. Jana Pawła II przewodniczył ks. infułat Władysław Kostrzewa. Święty czas wypełniły czuwania grup parafialnych – Akcji Katolickiej, róż różańcowych i mieszkańców według przysiółków.

Czas nawiedzenia wyglądał tu inaczej niż w większości parafii. 28 IV, przed południem, obraz został przewieziony do drugiego kościoła znajdującego się na terenie parafii, gdzie króluje Matka Boża z Guadalupe. – Zachęcam wiernych, aby kult trwał dalej, aby odmawiano w rodzinach koronkę. Owocem nawiedzenia będzie też wspólna koronka odmawiana w kościele w każdy piątek, a widzialnym znakiem nowy obraz Pana Jezusa Miłosiernego – podkreśla.

Z Nowej Jastrząbki obraz został przewieziony do kolejnej parafii dekanatu Tarnów Północ – Starych Żukowic.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL