Nowy numer 2/2019 Archiwum

Papieska poczta ekspresowa

Jana Pawła II można rozsławiać na różne sposoby, także podróżując na dwóch kółkach.

Wiesław Wcześny ma ponad 70 lat. Jest członkiem sądeckiego oddziału Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego, przewodnikiem górskich wypraw dla dzieci, młodzieży i seniorów z Uniwersytetu III Wieku.

- Promuję ideę poczty rowerowej. Zajmowałem się w Nowym Sączu m.in. rozwożeniem zaproszeń PTT, Civitas Christiana. Do niedawna rozwoziłem tysiąc egzemplarzy „Tygodnika Sądeckiego” - opowiada pan Wiesław.

Z okazji 1. rocznicy kanonizacji Jana Pawła II rower pana Wiesława zamienił się w Papieską Pocztę Ekspresową. Głównym animatorem akcji jest Jan Małysa. - Jana Pawła II poznałem jeszcze jako abp. Karola Wojtyłę. Sąsiadowaliśmy z dyrektorem Solwaya, który przyjmował młodego Wojtyłę do pracy. Późniejszy arcybiskup Krakowa często go odwiedzał i my, jako sąsiedzi, mieliśmy możliwość spotkania z nim. Pontyfikatem Jana Pawła II interesuję się od dawna, kolekcjonuję różne pamiątki związane z ojcem św., chcę ocalić od zapomnienia to, co nam zostawił - mówi pan Jan.

Na tę okazję zostały przygotowane specjalne kartki pocztowe, które przez „papieskiego” listonosza zostały zawiezione do Chełma k. Bochni z pobliskiej Niegowici.

- Niegowić jest wszystkim znana z tego, że tu swoje pierwsze kroki w kapłaństwie stawiał ks. Karol Wojtyła jako wikariusz - wyjaśnia pan Wiesław.

Razem z nim do Chełma wybrała się delegacja parafian z ks. proboszczem Andrzejem Krajewskim. - Włączyliśmy się w akcję pana Wiesława tego względu, że ks. Karol Wojtyła spowiadał także w naszym kościele parafialnym, w Chełmie. W naszym muzeum mamy również specjalny kącik papieski. Akcja pocztówkowa będzie z pewnością promować Chełm, gdzie znajduje się zabytkowy kościół bożogrobców - mówi ks. Krajewski.      

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy