Nowy numer 48/2020 Archiwum

Chcesz być święty?

Zapisz się do Starosądeckiej Akademii Świętości przy Centrum Pielgrzymowania "Opoka".

Diecezjalne Centrum Pielgrzymowania im. Jana Pawła II w Starym Sączu, zaprasza do wzięcia udziału w projekcie „Tak i ja, tak i Ty możesz świętym być” - Starosądecka Akademia Świętości. Historia, kultura i ponadczasowe wartości od czasów Kingi do współczesnego przesłania Jana Pawła II.

Uczniem Starosądeckiej Akademii Świętości może zostać każdy uczeń klasy II i III szkoły podstawowej z terenu województwa małopolskiego, który wraz ze swoją klasą, pod opieką wychowawcy, katechety lub księdza przyjedzie na całodzienną wycieczkę do Diecezjalnego Centrum Pielgrzymowania w Starym Sączu.

Do wyboru jest kilka dni na przełomie maja i czerwca 2015 roku (25,26,27 maja oraz 1,2,3 czerwca; maks. około 50 osób dziennie). Udział w Akademii jest bezpłatny.

Celem Starosądeckiej Akademii Świętości jest zapoznanie najmłodszych z bogatym dziedzictwem duchowym i materialnym św. Kingi oraz wezwaniem do świętości Jana Pawła II: "Nie lękajcie się być świętymi", wypowiedzianym na starosądeckich błoniach w czerwcu 1999 roku.

Podczas pobytu w Starym Sączu uczniowie, wspólnie z przewodnikiem, zwiedzą najważniejsze zabytki Starego Sącza oraz poznają jego bogatą historię. Wśród nich znajdzie się m.in.: ołtarz papieski, klasztor sióstr klarysek, dom na Dołkach, rynek starosądecki, dom oraz źródełko św. Kingi (gdzie zwiedzający otrzymają pamiątkowe buteleczki z cudowną wodą).

Każdy uczestnik otrzyma certyfikat ukończenia specjalnego kursu "Starosądeckiej Akademii Świętości". Dzieci skorzystają z poczęstunku, a całości dopełnią zajęcia animacyjno-ruchowe.

Grupy zainteresowane udziałem w Akademii prosimy o kontakt z koordynatorem projektu tel. 605 72 72 41. Liczba miejsc ograniczona. Więcej informacji na stronie: www.facebook.com/StarosadeckaAkademiaSwietosci.

Projekt "Tak i ja, tak i Ty możesz świętym być" - Starosądecka Akademia Świętości. Historia, kultura i ponadczasowe wartości od czasów Kingi do współczesnego przesłania Jana Pawła II realizowany jest przy wsparciu Województwa Małopolskiego.

Plan pobytu w Akademii:
9.00 - przyjazd do Diecezjalnego Centrum Pielgrzymowania im. Jana Pawła II w Starym Sącz, ul. Papieska 10 (parking przy Centrum)
- otwarcie Starosądeckiej Akademii Świętości, wprowadzenie oraz projekcja filmu o św. Kindze (15 min);
9.30 - 13.30 - zwiedzanie z przewodnikiem Starego Sącza; Ołtarz Papieski, Muzeum Jana Pawła II, spacer w kierunku Klasztoru Sióstr Klarysek, Baszta Kowalska, Brama Seklerska, Kościół pw. Świętej Trójcy, Dom św. Kingi, zwiedzanie rynku oraz Muzeum Regionalnego im. Seweryna Udzieli, czas wolny (około 30 minut), Kościół Parafialny pw. św. Elżbiety Węgierskiej, dom Ady Sari, źródełko św. Kingi, powrót do DCP, podsumowanie i zakończenie Akademii – wręczenie uczestnikom certyfikatów Starosądeckiej Akademii Świętości oraz pamiątkowe zdjęcie;
13.45 - 14.00 - posiłek;
14.00 - 16.00 - czas wolny, animacje i zabawy ruchowe przy DCP lub przejazd do Parku Wodnego „Stawy” w Starym Sączu (około 3 km).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama