Nowy numer 4/2019 Archiwum

Cztery z siedmiu

W ponownych wyborach samorządowych, które odbyły się w okręgu nr 3 w Tarnowie zdecydowanie wygrała partia Kaczyńskiego.

W ostatnich wyborach samorządowych w 2014 roku PiS w okręgu nr 3 zdobyło trzy mandaty. W obecnym głosowaniu nie tylko obroniło dotychczasowy stan posiadania, lecz zwiększyło go o jeszcze jeden mandat zyskując cztery z siedmiu, które można było obsadzić.

Drugie miejsce zajęła Platforma Obywatelska, ledwo wygrywając z Nową Prawicą. Jeden mandat przypadł także stowarzyszeniu Tarnowianie. 

W Radzie Miejskiej zasiądą Anna Czech (PiS), Józef Gancarz (PiS), Ryszard Pagacz (PiS), Antoni Zięba (PiS), Bartłomiej Babuśka (PO), Marek Ciesielczyk (Nowa Prawica) i Grażyna Barwacz (Tarnowianie).

- Frekwencja w powtórnych wyborach była ponad dwukrotnie niższa niż w listopadzie - informuje Biuro Prasowe UMT. Wyniosła niewiele ponad 17 procent.

Wybory samorządowe odbyły się ponownie w związku z wyrokiem sądu, który uchylił ważność poprzedniego głosowania w okręgu nr 3 z powodu błędów na kartach do głosowania.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy