Nowy numer 7/2019 Archiwum

Słuchają Biblii

W sali Jana XXIII w WSD Tarnowie odbył się wykład "Święto Paschy - wczoraj i dziś".

W gmachu tarnowskiego wydziału teologicznego odbył się wykład otwarty w ramach cyklu „Słuchając Biblii”. Głównym celem spotkań jest edukacja biblijna.

- Chodzi o to, żeby spróbować popatrzeć szerzej na Pismo Święte, na kulturę biblijną i ludzi, którzy ją tworzyli. Dzisiaj chcemy spojrzeć na uroczystość Paschy, tzn. skąd się ona wzięła, zobaczyć, jak się odbywała w czasach zaraz po wyjściu z niewoli egipskiej i w czasach pana Jezusa, a jak odbywa się teraz. Chcemy również pokazać, że święta powinny być świętami rodzinnymi, przeżywanym w domu - mówi ks. dr hab. Piotr Łabuda.

Spora frekwencja na wykładzie świadczyła o zainteresowaniu tematyką biblijną.

- Cieszymy się, że możemy zapraszać ludzi z zewnątrz, nie tylko studentów. Wykłady ks. Łabudy, który jest znanym i cenionym wykładowcą, przyciągają naprawdę wiele osób i cieszą się dużym zainteresowaniem. - podsumowuje Kinga Buras. Prelekcje z cyklu „Słuchając Biblii” odbywają się w ostatnie wtorki każdego miesiąca.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL