Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Serwis internetowy dodatku do Gościa Niedzielnego w diecezji tarnowskiej

Tarnowski

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • BIERZMOWANIA
  • GALERIE
  • STUDIUM BIBLIJNE
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O diecezji
    • SYNOD
    • PARAFIE
    • BISKUPI
    • HISTORIA DIECEZJI

Najnowsze Wydania

  • GN 33/2025
    GN 33/2025 Dokument:(9378299,Fiction niekoniecznie science)
  • GN 32/2025
    GN 32/2025 Dokument:(9368241,Jak pięknie!)
  • GN 31/2025
    GN 31/2025 Dokument:(9358597,Ziemi całowanie)
  • GN 30/2025
    GN 30/2025 Dokument:(9350861,Zepsuty kompas)
  • GN 29/2025
    GN 29/2025 Dokument:(9344585,Wielkie dzieło tysiąclecia)
tarnow.gosc.pl → Informacje → Biskup jak dąb

Biskup jak dąb przejdź do galerii

W Szczepanowie rozpoczął się tygodniowy odpust ku czci św. Stanisława.

Przy ołtarzu w szczepanowskiej bazylice  
Przy ołtarzu w szczepanowskiej bazylice
ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość

W sanktuarium związanym z miejscem narodzin św. Stanisława rozpoczął się tygodniowy odpust ku czci patrona diecezji tarnowskiej i Polski. – W tym roku hasłem odpustu są słowa „Święty Stanisław wzywa do nawrócenia i pokuty”. Nawiązują one do aktualnego programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce – wyjaśnia ks. prał. Władysław Pasiut, kustosz sanktuarium.

W pierwszy dzień odpustu świętowano 50. rocznicę święceń kapłańskich bp. Jana Styrny, biskupa seniora elbląskiego, pochodzącego z Przyborowa. Mszę św. koncelebrowali bp Andrzej Jeż, bp Jan Piotrowski z Kielc, bp senior Władysław Bobowski, księża z rocznika kursowego bp. Styrny, kapłani z diecezji. W modlitwie uczestniczyli krewni jubilata oraz koledzy ze szkolnej ławy. – Cóż możemy życzyć naszemu koledze Jankowi? Przede wszystkim zdrowia, ale również sił do dalszego głoszenia wiary, która jest nam bardzo potrzebna – mówili przyjaciele bp. Styrny.

Bp Andrzej Jeż wygłosił homilię, w której nawiązał do kaplicy narodzenia św. Stanisława. – Niedaleko stąd jest kaplica, w niej pień dębu, pod którym, jak głosi tradycja, urodził się św. Stanisław. Ten dąb jest osadzony w tej ziemi, miał mocne korzenie. Możemy powiedzieć, że Bóg Ojciec mocą tajemnicy Chrystusa w Duchu Świętym sadzi na tej ziemi dęby – nas wszystkich, którzy jesteśmy zakorzenieni w tej ziemi, jak nasz wielki patron św. Stanisław. Czerpiąc soki z tej ziemi, wydajemy owoce w tym widzialnym świecie. Ks. bp Jan mocno zapuścił korzenie w ziemi św. Stanisława ze Szczepanowa, w ziemi, która owocuje wiarą, nadzieją i miłością – mówił w homilii bp Jeż.

Odpust w Szczepanowie potrwa do 10 maja. Główne uroczystości zostały zaplanowane na 8 maja. Poniżej podajemy plan odpustu:

Poniedziałek, 4 maja

Dzień chorych, seniorów i Caritas

10.00 – Spotkanie członków Caritas z dekanatu szczepanowskiego
11.00 – Msza św. dla chorych i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem na sposób lurdzki
18.00 – Msza św. pod przewodnictwem bp. Jana Styrny. Bierzmowanie młodzieży z dekanatu szczepanowskiego

Wtorek, 5 maja

Dzień modlitw za fundatorów, dobroczyńców, pielgrzymów, parafian – żywych i zmarłych

18.00 – Msza św. za wszystkich dobrodziejów sanktuarium
Zaproszone są parafie: św. Prokopa Op. w Jadownikach, Trójcy Przenajświętszej w Okocimiu, Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej w Jasieniu, NSPJ w Biadolinach

Środa, 6 maja

Dzień rodzin

18.00 – Msza św. dla małżonków przeżywających jubileusze 25- i 50-lecia zawarcia sakramentu małżeństwa z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich. 15. rocznica powstania parafialnego oddziału SRK Diecezji Tarnowskiej
Zaproszone są parafie: św. Marcina Biskupa w Gnojniku, św. Bartłomieja Apostoła w Porębie Spytkowskiej oraz Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Tarnowskiej, Ruch Światło–Życie, młodzież z Grup Modlitewnych i Apostolskich, KSM

Czwartek, 7 maja

Dzień młodzieży bierzmowanej i modlitw o powołania

11.00 – Msza św. dla młodzieży bierzmowanej ze szkół im. św. Jana Pawła II, Zespołu Szkół Katolickich z Nowego Sącza, szkoły katolickiej w Brzesku, Diecezjalnej Rodziny Szkół Świętych i Błogosławionych

18.00 – Msza św. z okazji 10. i 25. rocznicy święceń kapłańskich księży z diecezji tarnowskiej

Zaproszone są parafie: św. Jakuba Apostoła w Brzesku, Miłosierdzia Bożego w Brzesku, MB Częstochowskiej w Brzesku-Słotwinach.

Piątek, 8 maja

Msze św. w bazylice: 6.30, 8.00, 11.00, 15.30, 19.00

Główna uroczystość z okazji 70. rocznicy zakończenia II wojny światowej z udziałem służb mundurowych, kombatantów, żołnierzy Wojska Polskiego, policji, celników, Straży Granicznej, PSP, OSP, kolejarzy, kadetów, Strzelca, górników kopalni gazu w Szczepanowie i innych służb.

W programie uroczystości:
10.00 – Poświęcenie odnowionej kaplicy narodzenia św. Stanisława BM
10.15 – Odsłonięcie tablicy upamiętniającej 70. rocznicę zakończenia II wojny światowej
10.25 – Posadzenie Katyńskiego Dębu na Rynku Szczepanowskim
10.35 – Procesja do bazyliki z relikwiami św. Stanisława BM, św. Jana Pawła II, świętych i błogosławionych z diecezji tarnowskiej
11.00 – Uroczysta Suma odpustowa pod przewodnictwem bp. Andrzeja Jeża z udziałem księży biskupów, kanonikó.w Kapituł Katedralnej i Kolegiackich z Bochni, Nowego Sącza, Wojnicza oraz księży z diecezji
Zaproszone są parafie z dekanatu szczepanowskiego, alumni WSD w Tarnowie, siostry zakonne, pielgrzymi z diecezji oraz z parafii św. Stanisława BM, samorządowcy, Małopolska Szkoła Wyższa w Brzesku, Cech Rzemiosł Różnych z Brzeska, katecheci świeccy, nauczyciele i wychowawcy, nadzwyczajni szafarze Komunii św., LSO, DSM, PDMD, grupy kolędnicze.

Sobota, 9 maja

17.00 – Powitanie prymicjanta o. Tomasza Franciszka Dubiela
18.00 – Rocznica I Komunii św. dzieci

Niedziela, 10 maja

Msze św. w bazylice: 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 15.30, 19.00
11.00 – Msza św. prymicyjna o. Tomasza Franciszka Dubiela – franciszkanina z Kustodii Ziemi Świętej
Pielgrzymki indywidualne z diecezji

« ‹ 1 › »
Odpust w Szczepanowie

WIARA.PL DODANE 03.05.2015

Odpust w Szczepanowie

​W sanktuarium związanym z miejscem narodzin św. Stanisława rozpoczął się tygodniowy odpust ku czci patrona diecezji tarnowskiej i Polski. Zdjęcia: ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość  
oceń artykuł Pobieranie..

ks. Zbigniew Wielgosz

|

GOSC.PL

publikacja 03.05.2015 12:46

0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • BP JAN STYRNA
  • ODPUST
  • SZCZEPANÓW
  • ŚW. STANISŁAW

Polecane w subskrypcji

  • Prezydent Francji z małżonką pozwali amerykańską podcasterkę. Rozsiewa plotki o rzekomej transpłciowości pani Macron
    • Świat
    • Piotr Legutko
    Prezydent Francji z małżonką pozwali amerykańską podcasterkę. Rozsiewa plotki o rzekomej transpłciowości pani Macron
  • Święci z Matką wniebowzięci
    • Kościół
    • Franciszek Kucharczak
    Święci z Matką wniebowzięci
  • Jak w 1920 roku ocaliliśmy Europę
    • Polska
    • Piotr Legutko
    Jak w 1920 roku ocaliliśmy Europę
  • Święte Naczynie Próśb Naszych. O najstarszym wizerunku Matki Bożej
    • Kościół
    • Marcin Jakimowicz
    Święte Naczynie Próśb Naszych. O najstarszym wizerunku Matki Bożej
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    •  
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X