Nowy numer 32/2018 Archiwum

Redaktor wydania

Dokładnie 100 lat minęło od wielkiej Bitwy Gorlickiej, jednej z największych i najważniejszych bitew wschodniego frontu I wojny światowej, nazywanego Małym Verdun (piszemy o tym obok).

Tysiące zabitych, dziesiątki tysięcy rannych i wziętych do niewoli. Wojna jest strasznym wydarzeniem, ale jest coś gorszego: ludobójstwo, planowa eksterminacja. Tego też doświadczyliśmy, tylko kilkadziesiąt lat później. Niestety w Europie i na świecie to ciągle aktualny temat (czytaj na s. III). Wynika z szeregu czynników, z których jednak osobisty, zaniechanie dobra, a oddanie się złu w życiu należy do najważniejszych.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma