Nowy numer 25/2018 Archiwum

Pomoc dla Ukrainy

15 maja rozpocznie się, zorganizowana przez Zespół Ludowy Morsy przy wsparciu burmistrza Dębicy Mariusza Szewczyka i Urzędu Miejskiego w Dębicy oraz sieci sklepów "Jubilatka", akcja zbiórki rzeczy dla mieszkańców Samboru, miasta znajdującego się 50 km od polskiej granicy,

Sambor to liczące ok. 40 tys. mieszkańców ukraińskie miasto niedaleko polskiej granicy w obwodzie lwowskim. Większość mieszkańców stanowią Ukraińcy, chociaż mieszka tutaj także licząca ok. 1300 osób społeczność polska.

Opiekuje się nią duchowo ks. Andrzej Kurek, proboszcz tutejszej parafii, który włączy się również w organizację zbiórki rzeczy dla mieszkańców Samboru. 

Najbardziej potrzebna jest żywność, przybory szkolne, odzież, pościel, koce, kołdry, zabawki.

– Będziemy wdzięczni za każdy dar. Potrzeby tam są ogromne, dlatego każda, nawet najmniejsza rzecz jest bardzo ważna – mówi Sylwia Murdza Chrobak, inicjatorka akcji, założycielka Zespołu Ludowego Morsy.

Zbiórka rzeczy odbywać będzie się w każdy wtorek, środę i czwartek od 14.00 do 18.00 w Miejskim Gimnazjum nr 4 przy ul. Wyrobka  w Dębicy. W akcję włączyła się także sieć sklepów „Jubilatka” na terenie Dębicy. W każdym z nich będzie ustawiony kosz z napisem „Pomoc dla Ukrainy” w którym będzie można zostawiać produkty spożywcze oraz przybory szkolne.

Więcej informacji udzielają: Sylwia Murdza – Chrobak (tel. 14 670 41 66) i Danuta Gmyr Myzia (14 676 30 94).

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma