Nowy numer 33/2018 Archiwum

1700 maryjek u św. Kingi przejdź do galerii

Do klasztoru sióstr klarysek przyjechało w sobotę 9 maja prawie 1700 dziewcząt z DSM-u z 80 parafii na swą diecezjalną pielgrzymkę.

Miejsce nie przypadkowe. - z racji roku życia konsekrowanego właśnie u sióstr klarysek chcemy wyrazić naszą wdzięczność wszystkim siostrom zakonnym za ich pracę w Dziewczęcej Służbie Maryjnej, bo bez nich ani by nie powstał, ani nie rozwijał się tak pięknie - mówi ks. Mateusz Nowak, diecezjalny duszpasterz DSM.

Pielgrzymkę rozpoczęła modlitwa na placu klasztornym i zawiązanie wspólnoty. Dziewczynki spotkały się tez z siostrami, wzięły udział w konkursie i zabawie z wodzirejem.

- Dziewczęta miały za zadanie poznać bliżej dziesięć różnych zgromadzeń zakonnych, które przybyły na to spotkanie i zebrać pamiątki. Z taką dokumentacją grupy zgłaszały się do księdza na rozstrzygnięcie konkursu wiedzy o zgromadzeniach. Miały też za zadanie ułożyć własną modlitwę za osoby konsekrowane. Po poczęstunku spotkaliśmy się z sześcioma przedstawicielkami świętych sióstr zakonnych, od których możemy uczyć się wiary i miłości na co dzień. Była nasza gospodyni św. Kinga, św. Urszula Ledóchowska, św. Teresa od Dzieciątka Jezus, św. Faustyna, bł. Matka Teresa z Kalkuty, bł s. Celestyna Faron - mówi s. Katarzyna Król, diecezjalna opiekunka DSM.

Najważniejszym punktem była Eucharystia zakończona uwielbieniem, której przewodniczył bp Stanisław Salaterski, a do specjalnego błogosławieństwa przystąpiło 58 dziewcząt, które ukończyły roczny kurs i od tej pory w swoich parafiach podejmą posługę przewodniczek DSM.

- Dziękujemy siostrom klaryskom za modlitwę i gościnę, poszczególnym zgromadzeniom za włączenie się w organizację spotkania oraz wszystkim opiekunom za przybycie i radosne przeżywanie naszego diecezjalnego święta - dodaje s. Kasia.

Podczas pielgrzymki podziękowano też za posługę Diecezjalnej Opiekunki DSM - s. Katarzynie Król BDNP. Nową opiekunką została s. Marcina Kapustka, józefitka.

 

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma