Nowy numer 28/2018 Archiwum

Krew i szpik

W Zakrzowie k. Wojnicza odbyła się kolejna zbiórka krwi. Ochotnicy mogli się również zapisać do rejestru dawców szpiku.

Akcja miała miejsce remizie strażackiej. Pomysłodawcą całego wydarzenia jest Marek Bachara zastępca prezesa OSP w Zakrzowie i prezes Klubu HDK.

– Nic mnie to nie kosztuje, a mogę uratować komuś życie. Czuję, że w ten sposób pomagam innym – uzasadnił swoje przybycie jeden z uczestników.

Zbiórka krwi w Zakrzowie jest prowadzona od kilku lat, co dwa miesiące. W ostatniej wzięły udział 22 osoby. Łącznie zebrano prawie dziesięć litrów krwi. – Cieszymy się, że oprócz dawców oddających krew systematycznie podczas Akcji Poboru Krwi pojawiają się również nowe twarze – powiedział członek Klubu Honorowych Dawców Krwi.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma