Nowy numer 41/2019 Archiwum

Nominacje dla Kazachstanu

Ojciec święty Franciszek mianował ks. Dariusza Burasa, kapłana diecezji tarnowskiej, administratorem apostolskim w Atyrau w Kazachstanie.

Ks. Dariusz Buras urodził się 16 listopada 1971 roku. Pochodzi z parafii św. Stanisława Biskupa w Skrzyszowie, koło Tarnowa. Po ukończeniu Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie w 1998 roku przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Wiktora Skworca.

W latach 1998 - 2000 pracował jako wikariusz w parafii Rzezawa, przez kolejne dwa lata pełnił posługę wikariusza w Tarnopolu na Ukrainie, w Archidiecezji Lwowskiej. W latach 2002 - 2006 pracował w Administraturze Apostolskiej w Atyrau w Kazachstanie. Pełnił tam m.in. funkcję wikariusza generalnego Administratury, kanclerza Kurii w Atyrau oraz administratora parafii Przemienienia Pańskiego w Atyrau i parafii Bożego Miłosierdzia w Kulsary. W 2006 roku został mianowany ojcem duchownym w Wyższym Seminarium Duchownym w Karagandzie.

W roku 2007 zakończył swoją posługę w Karagandzie i powrócił do Polski. Decyzją biskupa Wiktora Skworca, który w tym czasie pełnił funkcję Przewodniczącego Komisji ds. Misji, ks. Dariusz został mianowany ojcem duchownym w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie. W tym samym czasie rozpoczął studia licencjackie i doktoranckie na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Przez ostatnich pięć lat ks. Dariusz był duszpasterzem norweskiej Polonii, ostatnio jako wikariusz katedry w Oslo, zarazem odpowiedzialny za formację stałą pracujących w Norwegii kapłanów diecezji tarnowskiej.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL