Nowy numer 32/2022 Archiwum

Wiatr we włosach przejdź do galerii

Po raz piąty parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa ugościła motocyklistów z Podkarpacia.

Mszą św. w intencji motocyklistów rozpoczęła się V Motomajówka, którą organizuje parafia NSPJ w Dębicy – Latoszynie.

– Co najmniej 5 tys. motocyklistów odwiedziło w ciągu tych pięciu lat naszą parafię i Ziemię Dębicką – mówi ks. dr Kazimierz Fąfara, proboszcz w Latoszynie i zarazem motocyklista.

Motomajówka to ogromne przedsięwzięcie organizacyjne, logistyczne. Jednym z głównych punktów programu spotkania motocyklistów jest pielgrzymka uczestników do pomnika Jana Pawła II na Placu Solidarności w Dębicy.

Motocykliści odwiedzają również miejsce kaźni na Górze Śmierci w Pustkowie.

W pielgrzymce – paradzie wzięło udział kilkuset motocyklistów. – Jeżdżę na rosyjskim Uralu z lat 70. Do pojazdu dokupiłem wózek, bo motor okazał się za ciężki dla mnie. W sumie to więcej siedziałem w samochodach, ale w końcu zdecydowałem się na kupno. Jazda na motocyklu ma swój urok, samochód się nudzi, a tu wiatr we włosach… Tylko trzeba jeździć z wielką rozwagą – mówi Zbigniew Wiktor z Dębicy.

Razem z panem Zbigniewem jeździ jego żona Maria. – Motocykl to pasja mojego męża, który całe życie o nim marzył, ale było sporo dzieci, choroby, było ciężko. I na stare lata udało się. Z początku trochę się wstydziłam jeździć, ze względu na wiek, ale potem zauważyłam, że dla miłośników jednośladów to nie ma znaczenia. Z czasem się przyzwyczaiłam i jestem nawet dumna, że podróżuję z mężem. Dla mnie radością jest, kiedy takie spotkanie, jak dzisiaj, rozpoczyna się Mszą św. – mówi pani Maria. 

– Każde nasze spotkanie zaczynamy Mszą św., modlimy się też przy pomniku ojca św. Dzięki  ogromnemu zaangażowaniu parafian, sponsorów i samorządu miasta, gminy i starostwa udaje się co roku zaprosić motocyklistów do naszej parafii – dodaje ks. Fąfara.

Z Motomajówką łączy się co roku piknik rodzinny dla całej parafii, podczas którego jest okazja, by spotkać się z policjantami, którzy przeprowadzają prelekcje o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. – Każda Motomajówka ma charakter edukacyjny i prewencyjny – podkreśla duszpasterz.

Parafianie i motocykliści, jak co roku, wspierają podczas Motomajówki konkretne dzieło. – Uczestnicy spotkania dołożyli się m.in. do budowy podjazdu dla niepełnosprawnych przy naszym kościele, a dziś wspomagają wymianę okien w dolnej świątyni – mówi Irena Ciebień. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama