Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Dokąd pójdą neoprezbiterzy? przejdź do galerii

Bp Andrzej Jeż wręczył nowym księżom nominacje wikariuszowskie.

23 księży otrzymało od bp. Andrzeja Jeża swoje pierwsze nominacje wikariuszowskie. - Dziś za wcześnie, żeby snuć jakieś konkretne plany duszpasterskie, choć jeden właściwie jest cały czas ważny, czyli głoszenie Chrystusa. Każdy z nas oczywiście ma jakieś zainteresowania, talenty, którymi będzie służył ludziom - mówią młodzi kapłani.

Do końca czerwca będą posługiwać w swoich parafiach rodzinnych, zaś podczas wakacji zastąpią księży, którzy wyjadą na urlop, zwłaszcza w parafiach, gdzie posługuje jeden kapłan. Na swoje pierwsze placówki neoprezbiterzy pójdą pod koniec sierpnia.

Spotkanie odbyło się w domu biskupów tarnowskich przy Mościckiego 7. Jako pamiątkę spotkania i lekturę na kapłańską drogę neoprezbiterzy otrzymali "Dyrektorium o życiu i posłudze kapłanów" oraz adhortację apostolską papieża Franciszka "Evangelii gaudium".

Kto i gdzie będzie pracować duszpastersko od sierpnia 2015 roku? Informacja znajduje się tutaj.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma