Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Peregrynacja u księży emerytów przejdź do galerii

Wędrując po diecezji tarnowskiej Jezus odwiedził wyjątkowe miejsce.

31 V i 1 VI obraz Pana Jezusa Miłosiernego i relikwie Apostołów Miłosierdzia nawiedziły Dom im. św. Józefa w Tarnowie, gdzie mieszkają księża emeryci, Spotkanie z Panem Jezusem Miłosiernym było dla nich wielkim wydarzeniem, bo przecież całe swe życie oddali Bogu i zawierzyli Bożemu Miłosierdziu.

Uroczystościom na powitanie obrazu przewodniczył ks. infułat dr Adam Kokoszka. Obecni byli również kapłani z parafii, na terenie której znajduje się placówka, członkowie grupy modlitewnej św. o. Pio, siostry albertynki i pracownicy świeccy. Modlitwę powitania odmówił ks. prał. Adam Mardeusz.

Tuż przed nawiedzeniem wspólnota księży przeżywała triduum modlitewne, które prowadził ks. Zbigniew Pietruszka, dyrektor wydziału Duszpasterstwa Ogólnego tarnowskiej kurii.

Tak, jak w parafiach diecezji uroczystości peregrynacyjne zakończyły się Mszą św. na pożegnanie obrazu, której przewodniczył ks. prał. Piotr Gajda. Modlitwę zawierzenia Bożemu miłosierdziu mieszkańców i pracowników placówki odmówił ks. Tadeusz Skura.

  Nabożeństwo różańcowe przed obrazem Pana Jezusa
Joanna Sadowska /Foto Gość
W tym wyjątkowym miejscu kult do Jezusa Miłosiernego trwa cały czas. – Księża codziennie o godz. 15.00 spotykają się w kaplicy na koronce – mówi ks. Andrzej Liszka, dyrektor placówki.

To również miejsce, gdzie cały czas i z wielkim oddaniem czynione są uczynki miłosierdzia względem potrzebujących - kapłanów starszych i chorych. Każdego dnia pomoc niosą tu siostry albertynki, posługujące w ośrodku.

Tutaj również szczególnie mocno i wymownie brzmią słowa Pana Jezusa do s. Faustyny, której powiedział „Jesteś mi najbliższa w cierpieniu”. – Te słowa w domu, gdzie jest tylu cierpiących kapłanów stały się umocnieniem i dodały otuchy na codzienność – mówią kapłani.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma