Nowy numer 28/2018 Archiwum

Mamy laureatów

W I Międzynarodowym Konkursie Młodych Organistów zostali wyróżnieni uczniowie DSO z Tarnowa.

Laureatami I Międzynarodowego Konkursu Młodych Organistów im. Śląskich Muzyków Kościelnych, który odbył się w Opolu 1 czerwca 2015 roku, zostali organiści z Diecezjalnego Studium Organistowskiego w Tarnowie.

W kategorii A (prezentacja literatury organowej) II miejsce zdobyła Anna Maria Chruściel, III miejsce (ex aequo) – Jakub Kapała (oboje z klasy organów mgr. W. Kaczora), a wyróżnienia otrzymali Justyna Pieprzka (klasa organów ks. dr. G. Piekarza) oraz Marcin Kucharczyk (klasa organów mgr. W. Szczerby). I nagrodę zdobyła Karolina Lucja z Gliwic, a III (ex aequo) Mikołaj Szczęsny z Opola.

W kategorii B (akompaniament z elementami improwizacji) II nagrodę otrzymał także uczeń DSO w Tarnowie Marcin Kucharczyk (klasa improwizacji mgr. W. Kaczora).

W konkursie wzięło udział 17 organistów m.in. z Bielsko-Białej, Gliwic, Krakowa, Wrocławia, Legnicy i Opola.

Przewodniczącym jury był rektor Hochschule fur katholische Kirchenmusik prof. Stefan Baier z Ratyzbony.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma