Nowy numer 48/2020 Archiwum

Balet w trepach przejdź do galerii

W drugim dniu III Ogólnopolskiego Przeglądu Klas Mundurowych drużyny zaprezentowały dziesięciominutowy program dowolny.

Program zawierał w sobie elementy musztry paradnej, tańca i żonglerki z bronią.

I miejsce w kategorii „program dowolny” zdobyła drużyna z Konina ex aequo z drużyną z Rymanowa. Miejsce II zdobyła drużyna z Gdyni, natomiast III miejsca nie przyznano.

W  kategorii „piosenka marszowa” I miejsce przypadło drużynie z Tarnowa, II miejsce zdobyła drużyna z Gdyni, III miejsce drużyna z Dęblina.

W klasyfikacji ogólnej niekwestionowanym zwycięzcą okazała się drużyna z Konina, II miejsce zajęła drużyna z Gdyni, zaś III miejsce drużyna z Rymanowa.

Ceremonię rozdania nagród uświetnili m.in.: prezydent Tarnowa Roman Ciepiela, Małopolski Kurator Oświaty Aleksander Palczewski oraz Urszula Augustyn z Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Poziom tegorocznego przeglądu okazał się bardzo wysoki. Jak zaznaczył kpt. Jarosław Kubacki z Zespołu Szkół M. Kopernika w Koninie, „z roku na rok poziom prezentowanych drużyn jest coraz wyższy, co pozwala mieć nadzieję, że nie zabraknie w przyszłości kandydatów do Reprezentacyjnej Kompanii Wojska Polskiego”.

Jak osiągnąć sukces? – Tylko ciężki trening i wiara w wygraną mogą doprowadzić do podium – mówią Konrad, Paulina i Weronika  ze zwycięskiej drużyny z Konina.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama