Nowy numer 3/2021 Archiwum

W papieskiej świątyni przejdź do galerii

8 czerwca rozpoczął się ostatni etap nawiedzenia w naszej diecezji, a parafią, która podjęła obraz Pana Jezusa Miłosiernego i relikwie św. Jana Pawła II i św. Faustyny, była tarnowska wspólnota pw. bł. Karoliny.

Na mapie naszej diecezji miejsce to jest wyjątkowe. 28 lat temu, 10 czerwca 1987 roku, modlił się tu Jan Paweł II. Wtedy też beatyfikował on patronkę tej parafii – bł. Karolinę.

Nawiedzenie potrwa tu aż do 13 czerwca, a uroczystościom na powitanie przewodniczył bp Stanisław Salaterski. – Pierwsza doba peregrynacji była dla naszej parafii i wypełniły ją liczne nabożeństwa i adoracje. Przez całą noc czuwali też parafianie podzieleni według ulic, a każdą godzinę prowadziła inna grupa duszpasterska – wylicza ks. prał. Stanisław Dutka, proboszcz miejsca. Przed Panem Jezusem modlili się m.in. róże różańcowe, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, Akcja Katolicka, Rycerze Kolumba, duszpasterstwo trzeźwościowe, Caritas, Wspólnota "Sychar" i Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.

W kolejne dni do wspólnej modlitwy zapraszani są mieszkańcy Tarnowa i okolic. – Widzimy, jak w te dni wszystko pięknie się łączy w jedną całość: i rocznica pobytu papieża, i oktawa Bożego Ciała, i peregrynacja – dodaje ks. Dutka.

W parafii od wielu lat rozwija się kult Bożego Miłosierdzia. W kościele jedna z bocznych kaplic została poświęcona właśnie jemu i tam od 4 lat w każdy piątek po Mszy św. wieczornej odprawiana jest nowenna.

Przygotowania do nawiedzenia rozpoczęły się prawie dwa lata temu. – Wszystko, co działo się przez ten czas, nawiązywało do peregrynacji. Były to m.in. miesięczne i tygodniowe nowenny do Bożego Miłosierdzia oraz 4 tury rekolekcji, w tym rekolekcje jesienne, znacznie dłuższe niż zwykle, w związku z jubileuszem 100. rocznicy śmierci bł. Karoliny – dodaje proboszcz. Bezpośrednim przygotowaniem były rekolekcje prowadzone przez ojców redemptorystów.

13 czerwca odbędzie się tu diecezjalne pożegnanie obrazu i zawierzenie diecezji Jezusowi Miłosiernemu.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama