Nowy numer 48/2020 Archiwum

Widzimy się w Starym Sączu?

Diecezjalne duszpasterstwo małżeństw i rodzin zaprasza na Niedzielę Rodziny przy ołtarzu papieskim.

W niedzielę 21 czerwca diecezja tarnowska przeżywać będzie po raz kolejny Diecezjalne Święto Rodziny.

– Jest to dzień modlitwy za rodziny i z rodzinami w każdej parafii diecezji tarnowskiej. W tym roku będzie to również okazja do włączenia się w modlitwę Kościoła powszechnego przed XIV Zwyczajnym Zgromadzeniem Ogólnym Synodu Biskupów poświęconym „Powołaniu i misji rodziny w Kościele i świecie współczesnym” – mówi ks. dr Jan Banach, dyrektor wydziału duszpasterstwa małżeństw i rodzin.

Główne obchody Diecezjalnego Święta Rodziny odbędą się w Starym Sączu przy Ołtarzu Papieskim.

Modlitewne czuwanie rozpocznie się o 10.30. Mszę św. o 11.00 w intencji małżeństw i rodzin diecezji odprawi bp Andrzej Jeż. Podczas liturgii zaśpiewa chór „Pueri Cantores Sancti Nicolai” z Bochni.

– Wspólne świętowanie kontynuowane będzie w czasie festynu rodzinnego organizowanego przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Tarnowskiej oraz Diecezjalne Centrum Pielgrzymowania im. Jana Pawła II w Starym Sączu – dodaje ks. Banach.

W czasie festynu przewidziano zabawy i konkursy dla dzieci i rodzin, występy zespołów muzycznych, degustacje potraw regionalnych oraz wiele innych atrakcji.

Organizatorzy zatroszczyli się o przygotowanie wielu cennych nagród w konkursach oraz w loterii fantowej, wygrać można min. lodówkę, kino domowe i rower miejski.

W czasie festynu wystąpią Regionalny Zespół Pieśni i Tańca PODEGRODZIE, obchodzący 10-lecie istnienia, zespół POKOLENIE Jana Pawła II ze Starego Sącza, Teatr Lalek POINOKIO.

Wśród zespołów pojawią się też PROMYCZKI DOBRA z Nowego Sącza, którzy będą na festynie gościć czytelników „Promyczka Dobra”. W czasie spotkania nastąpi również rozstrzygnięcie konkursu „Pasje Jana Pawła II”.

Będzie można obejrzeć strażacki pokaz drużyny ratownictwa drogowego oraz zmierzyć się w strzelaniu na bramkę bramkarza Sandecji.

Gwiazdą festynu będzie w tym roku Kabaret RAK, który tworzą Krzysztof Hanke i Krzysztof Respondek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama