Nowy numer 48/2020 Archiwum

Zapraszamy do serwisu specjalnego

Synaj w Bochni, czyli ŚDM w pigułce

Już w tę sobotę odbędzie się diecezjalne spotkanie młodzieży. To przedsmak drugiego tygodnia ŚDM w Krakowie.

– Spotkanie w Bochni jest wyjątkowe pod wieloma względami – mówi ks. Rafał Jagoda, koordynator przygotowań do ŚDM w okręgu bocheńskim.

– 20 VI Karol Wojtyła przyjął chrzest, a to przecież on jest inicjatorem Światowych Dni Młodzieży. Bochnia to również miejsce trzeciej strefy zakwaterowania, stąd i nasz Synaj będzie jedynym, odbywającym się w takim miejscu. Postaramy się więc, aby to sobotnie spotkanie było ŚDM w pigułce i przedsmakiem tego, co będzie się działo w drugim tygodniu spotkania młodych z papieżem w Krakowie – dodaje.

W ramach diecezjalnego spotkania m.in. Msza św., przemarsz ulicami miasta wraz z Krzyżem i Ikoną ŚDM, Festiwal Kultur i koncert ewangelizacyjny zespołu Deus Meus.

Program

SYNAJ BOCHNIA, 20 czerwca 2015

Park rodzinny Uzbornia - Rejestracja grup i rozdanie symbolicznych woreczków z bocheńską solą.

13.00 Rozpoczęcie 2. SYNAJU - zawiązanie wspólnoty, świadectwo Jakuba Blycharza, twórcy Hymnu ŚDM, prezentacja grup i stowarzyszeń działających w diecezji.

14.00 Przemarsz ulicami miasta wraz z Krzyżem i Ikoną ŚDM.

15.00-17.00 Plac przy Szkole Podstawowej nr 2 w Bochni/Rynek - Festiwal Kultur: prezentacja 8 krajów przygotowana przez wszystkie dekanaty okręgu bocheńskiego, katecheza prowadzona przez ks. Stanisława Kłysia, świadectwa uczestników ŚDM i przedstawienie przygotowań Bochni do ŚDM.

17.00 Bazylika św. Mikołaja Oratorium „O pomnożenie wiary”

17.30 Msza Święta pod przewodnictwem J.E. Ks. Bpa Andrzeja Jeża oraz J.E. Ks. Bpa Damiana Muskusa.

19.00 Rynek -  Koncert ewangelizacyjny zespołu  Deus Meus.

Synaj w Bochni, czyli ŚDM w pigułce  

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.