Nowy numer 48/2020 Archiwum

Woda za papier

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich przy par. św. Pawła w Bochni nie ustaje w zbieraniu makulatury na studnię w Sudanie Południowym.

Już drugi raz w tym roku oddział zorganizował zbiórkę makulatury wśród mieszkańców Bochni, tym razem przy parafii św. Jana Nepomucena. Zbiórka trwała od wczesnych godzin rannych aż do wieczora.

Podczas zbiórki zebrano 7 140,00 kg makulatury. – Makulaturę przywozili nie tylko mieszkańcy Bochni, ale i z całej okolicy – mówi Maria Ślusarz z SRK, koordynator akcji „Makulatura na misje”.

Konto budowy studni zasili kolejna już kwota, tym razem 1580 zł. – Tradycyjnie nie zawiodły instytucje, które także włączyły się do zbiórki. Makulaturę na ten szlachetny cel otrzymaliśmy od ANIMEX FOODS z Krakowa, Werner Kenkel Bochnia Sp. z o.o, rodziców i dzieci Publicznego Przedszkola w Jodłówce – dodaje Maria Ślusarz.

W tym roku udało się zebrać 17 842 kg makulatury, co pozwoliło zwiększyć środki na budowę studni o kwotę 3974,44 zł. – Dziękujemy parafianom ze św. Jana Nepomucena, którzy pracowali bezpośrednio przy odbiorze makulatury w „afrykańskim upale”. Zapraszamy wszystkich do następnych zbiórek makulatury, które odbędą się 26 września przy kościele św. Jana Nepomucena i 17 października przy kościele św. Pawła Ap. w Bochni – informuje koordynatorka akcji.

W przypadku problemów z magazynowaniem makulatury, można wcześniej dostarczyć ją do współpracującej z SRK przy par. św. Pawła firmy recyklingowej EKO-PARTNER przy ul. Partyzantów 2, a poświadczenie przekazania oddać organizatorom w dniu zbiórki.

SRK przy par. św. Pawła w Bochni włączyła się w akcję budowy studni w Sudanie Południowym. Studnia będzie nosić imię dr. Filipa Adwenta. – Tak się złożyło, że druga w tym roku zbiórka makulatury odbyła się w 10 rocznicę śmierci dr. Adwenta – dodaje Maria Ślusarz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama