Nowy numer 24/2021 Archiwum

Pomaganie wchodzi w krew przejdź do galerii

W Grybowie odbył się IX Diecezjalny Zjazd Szkolnych Kół Caritas.

- To jest czas, gdy młodzi ludzie zaangażowani w wolontariat mogą wspólnie się spotkać, zobaczyć, jak wielką stanowią grupę, poczuć, że ze swoją pasją pomagania nie są sami, że są inni rówieśnicy, którzy także czynią dobro bliźnim. Wreszcie to także dla nas czas podziękowania tym wszystkim opiekunom, uczniom przez cały rok zaangażowanym w wolontariat - mówi ks. Piotr Grzanka, wicedyrektor Caritas Diecezji Tarnowskiej. 

Do Grybowa przyjechało ponad 1400 uczniów z całej diecezji. Uczestniczyli w Mszy św. w grybowskiej bazylice. Po niej obejrzeli występ przygotowany przez SKC z Laskowej. Mieli także, na zaproszenie burmistrza Pawła Fydy, okazję zwiedzić miasteczko nad Białą. Popołudniu spotkali się na agapie i integracji na stadionie „Grybovii”.

Szkolne Koła Caritas są bezcenne. - Robią znakomitą robotę, jeśli chodzi o wychowanie młodych ludzi. Dzieci i młodzież z natury są chętni do działania, tylko trzeba ich pociągnąć, ukierunkować. SKC nadają właśnie kierunek - mówi Agnieszka Opoka, opiekunka SKC w gimnazjum w Wielogłowach.

- Pomaganie nie jest niczym nadzwyczajnym. Moim zdaniem, to naturalna reakcja, odruch, na dostrzegana krzywdę, potrzebę bliźniego. To wchodzi w krew - zapewnia gimnazjalista Szymek Musiał z Piwnicznej-Zdroju.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama