Nowy numer 48/2020 Archiwum

Zapraszamy do serwisu specjalnego

Młodzi w mieście soli

Dzisiaj po południu, 20 czerwca, Bochnia należała do młodych z całej diecezji.

Od godz. 13. Bochnia będzie należeć do młodych, którzy przyjadą z całej diecezji na drugie diecezjalne spotkanie w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku.

Spotkanie nosi nazwę „Synaj”,. To również nazwą diecezji tarnowskiej w systemie ŚDM 2016.

Spotkanie w Bochni będzie wyjątkowe pod wieloma względami. – 20 czerwca Karol Wojtyła przyjął chrzest, a to przecież on jest inicjatorem Światowych Dni Młodzieży. Bochnia to również miejsce trzeciej strefy zakwaterowania, stąd i nasz Synaj będzie jedynym, odbywającym się w takim miejscu. Postaramy się więc, aby to sobotnie spotkanie było ŚDM w pigułce i przedsmakiem tego, co będzie się działo w drugim tygodniu spotkania młodych z papieżem w Krakowie – mówi ks. Rafał Jagoda, koordynator przygotowań do ŚDM w okręgu bocheńskim.

W ramach diecezjalnego spotkania odbędą się m.in. Msza św., przemarsz ulicami miasta wraz z symbolami ŚDM, czyli krzyżem i ikoną Matki Bożej, Festiwal Kultur i koncert ewangelizacyjny zespołu Deus Meus. Dokładny program znajduje się tutaj.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.