GN 48/2020 Archiwum

Papiescy maratończycy przejdź do galerii

Już po raz XI w Żabnie odbył się Bieg Uliczny "Pamięci Jana Pawła II".

20 VI ulicami Żabna przebiegło 1200 zawodników. Zmagania sportowe rozpoczęły się od krótkich dystansów najmłodszych sportowców z przedszkoli i klas I - III. Następnie rywalizacja przebiegała na coraz dłuższych i bardziej wymagających trasach, w których udział wzięli zawodnicy ze szkół podstawowych – od klasy IV, gimnazjów oraz seniorzy. Każdy otrzymał pamiątkową koszulkę oraz dyplom, a najmłodsi również nagrody za udział.

– Cieszymy się, że z roku na rok rośnie liczba uczestników. Gdy zaczynaliśmy było 400 zawodników, teraz jest ich 1200 – mówi Marian Fido, organizator biegu.

Celem imprezy, która już na stałe wpisała się w sportowy kalendarz Żabna, jest przede wszystkim wyrażenie wdzięczności za pontyfikat Jana Pawła II. To również popularyzacja aktywnych form rekreacji i wypoczynku, okazja do integracja środowiska dla rozwoju kultury fizycznej i propagowanie biegów masowych i zdrowego stylu życia.

Organizatorami biegu był burmistrz Żabna, Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Żabnie, Gminne Zrzeszenie LZS w Żabnie.

Lista zwycięzców na następnej stronie.

« 1 2 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama