Nowy numer 48/2020 Archiwum

Zapraszamy do serwisu specjalnego

Będzie o nich głośno!

Animatorzy parafialni ŚDM wiele obiecują sobie po rekolekcjach ewangelizacyjnych.

Jezus kocha nas za darmo – to motto przyświecało parafialnym animatorom młodzieży okręgu dąbrowskiego podczas rekolekcji kończących warsztaty przygotowujące do ŚDM Kraków 2016.

Uczestniczyli w nich młodzi z pięciu dekanatów: Dąbrowa Tarnowska, Szczucin, Radłów, Żabno i Uście Solne.

Rekolekcje poprowadził ks. Artur Ważny razem ze Szkołą Nowej Ewangelizacji świętego Józefa.

– To był niezwykły czas. Czuliśmy obecność Boga! W sobotni wieczór, po dniu pełnym emocji, przeżyć, przemyśleń i wzruszeń prosiliśmy wspólnie poprzez modlitwę wystawienniczą o łaskę Ducha Świętego. Była to chwila niezwykłego oderwania się od problemów, zrzucenia z siebie balastu smutków i kłopotów. Poczuliśmy wtedy, jak nigdy dotąd, niezwykłe działanie Ducha Świętego. To doświadczenie pozostanie w naszych sercach do końca życia – mówią animatorzy.

Z młodymi spotkał się ks. Paweł Górski, szef diecezjalnego komitetu ŚDM 2016. Każdy z uczestników otrzymał certyfikat ukończenia szkoleń i koszulkę Światowych Dni Młodzieży.

– Czas rekolekcji był nam, animatorom, bardzo potrzebny. Był bodźcem napędzającym do dalszej pracy. Możemy obiecać, że będzie o nas głośno! – dodają młodzi.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.