Nowy numer 48/2020 Archiwum

Alumni też mają wakacje

158 alumnów zakończyło rok akademicki i formacyjny w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie. W tym gronie jest trzech filipinów i dwóch grekokatolików.

Rok nauki zakończył się 26 czerwca wspólną modlitwą w kaplicy seminaryjnej. Mszy św. przewodniczył bp Andrzej Jeż.

– Dziękujemy, że mogliśmy ten rok przeżyć dla Jezusa i z Jezusem – mówił ks. dr hab. Andrzej Michalik, rektor WSD w Tarnowie.

– To również okazja, aby podziękować wszystkich, którzy swoją pracą i czasem wspierali nasze seminarium – dodał.

W czasie Mszy św. dziękowano również za ponad 40 - letnią pracę dydaktyczną w seminaryjnych murach księżom profesorom: ks. dr. hab. Michałowi Bednarzowi, ks. dr. Bolesławowi Margańskiemu, ks. dr. Władysławowi Szewczykowi, ks. prof. dr. hab. Tadeuszowi Brzegowemu i ks. dr. Ryszardowi Banachowi. Z kolei na zakończenie Mszy św. ksiądz biskup nadał tytuł kanonika gremialnego Kapituły Katedralnej w Tarnowie ks. dr. hab. Andrzejowi Michalikowi, rektorowi WSD.

Rozpoczynające się wakacje to dla kleryków nie tylko czas odpoczynku, ale również praktyk duszpasterskich. Kilku diakonów pojedzie na praktyki do Norwegii, Francji, Niemiec i Wielkiej Brytanii.

– Pozostali są zachęcani do włączenia się w wakacyjne formy duszpasterstwa w diecezji: oazy, pielgrzymkę, a także pisanie kolejnej części pracy magisterskiej – zauważa ksiądz rektor.  

Młodsi alumni odbędą sześciotygodniowe praktyki w szpitalach, wezmą udział w oazach i pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Kilku wyjedzie też na staże do Republiki Konga, Peru i Kazachstanu, a także będzie pomagać w seminarium. Z kolei seminaryjni chórzyści wyjadą na warsztaty nad morze, a alumni po I i II roku do Zakopanego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama