GN 48/2020 Archiwum

Nowa para diecezjalna Domowego Kościoła

Bp Andrzej Jeż zamianował nową Parę Diecezjalną Domowego Kościoła Ruchu Światło - Życie.

– Spośród trzech małżeństw wskazanych przez Krąg Diecezjalny podczas wyborów w Mielcu, 14 czerwca, pasterz diecezji powierzył tę posługę Iwonie i Andrzejowi Bernachom z Tarnowa - Mościc – mówi ks. Paweł Płatek, moderator diecezjalny Ruchu Światło - Życie.

– Serdecznie im gratulujemy i życzymy, aby nie tylko pierwszy rok, ale cały czas pełnienia ich misji dokonywał się w mocy Ducha Świętego! Przez wstawiennictwo sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego powierzajmy nową parę diecezjalną Panu Bogu, aby jak najobficiej czerpali z charyzmatu Światło - Życie w posłudze względem rodzin i całego Ruchu – dodaje.

Iwona i Andrzej Bernachowie są małżeństwem od 24 lat, mają dwóch synów: Michała – 23 lata i Jakuba – 21 lat. Z Ruchem Światło - Życie są związani od dawna. Andrzej, mieszkając w Tarnobrzegu, ukończył całą formację młodzieżową, pełnił też posługę animatorską. Iwona formację młodzieżową zakończyła na II° oazy. W Domowym Kościołem są 2003 roku.

– Droga Ruchu Światło - Życie i jego rodzinnej gałęzi, jakim jest Domowy Kościół, to nasz sposób na życie – podkreślają. – Przeżyliśmy formację podstawową Domowego Kościoła: OR I°, II°, III°, ORAR I°, II°, ORD, Sesję o pilotowaniu kręgów oraz liczne rekolekcje tematyczne. Jesteśmy członkami Krucjaty Wyzwolenia Człowieka od 2008 roku. Obecnie kończymy trzyletnią posługę pary rejonowej w rejonie Tarnów-Zachód. Podczas tegorocznej Centralnej Oazy Matki w Krościenku zostaliśmy przyjęci do Stowarzyszenia „Diakonia Ruchu Światło-Życie" – mówią.

Jako para rejonowa zorganizowali też rekolekcje dla rodzin DK: oazy I° w Rycerce Górnej, ORAR II° w Ciężkowicach oraz kilku rekolekcji tematycznych. W tym roku organizują oazę II° w Bystrej Krakowskiej. Razem z rejonową wspólnotą DK angażują się też w wiele parafialnych inicjatyw ewangelizacyjnych, które owocują powstawaniem nowych kręgów DK.

– To osoby o wielkim sercu i dobroci, a przy tym bardzo skromni. Oddani Ruchowi Światło - Życie i świetni organizatorzy – mówią członkowie DK z Mościc.

Poprzednią parą rejonową była Alicja i Marek Machajowie z Bochni.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama