Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Kandydaci na kapłanów

W tarnowskim seminarium odbyły się egzaminy wstępne.

Do I tury egzaminów przystąpiło 27 kandydatów. – Pochodzą zarówno z północy, jak i południa diecezji, a zdecydowana większość, bo 23 jest z terenów wiejskich – mówi ks. dr hab. Andrzej Michalik, rektor WSD w Tarnowie. W grupie jest 21 maturzystów.

Nazwiska kandydatów przyjętych do seminarium będą znane w ciągu kilku dni. – Po egzaminach lista kandydatów zostaje przedstawiona księdzu biskupowi, a po jej zatwierdzeniu informacja jest przekazywana księżom proboszczom – dodaje ksiądz rektor.

W ramach egzaminów wstępnych kandydaci do seminarium musieli napisać wypracowanie humanistyczne, wypełnić kwestionariusz, zdać egzamin ustny z pierwszej części Kompendium Katechizmu Katolickiego oraz odbyć rozmowę kwalifikacyjną.

Druga tura egzaminów zaplanowana jest na 1 IX. Już zgłaszają się kolejni kandydaci.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma