Nowy numer 48/2020 Archiwum

Studium Biblijne na wakacjach

Było o Bogu Ojcu. A po wakacjach bohaterem Studium będzie Jezus Chrystus.

Radiowo – Internetowe Studium Biblijne zakończyło kolejny rok formacji biblijnej. – Do tej pory mówiliśmy o wierze w ujęciu biblijnym i teologicznym oraz o Bogu Ojcu. Na stronie Studium zamieszczaliśmy również teksty medytacji lectio divina – mówi ks. dr hab. Piotr Łabuda.

Teksty zamieszczane na stronie „Gościa Tarnowskiego” i audycje radiowe emitowane na antenie RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz można nadal wykorzystywać do codziennego poznawania Pisma świętego.

– W przyszłym semestrze, po wakacjach, rozpoczniemy blok spotkań poświęconych Synowi Bożemu, Jezusowi Chrystusowi. Oprócz Studium zapraszamy wszystkich do korzystania z materiałów lectio divina. Po wakacjach takie spotkania będą odbywać się w kościele św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie – dodaje ks. Łabuda.

Fenomenem, jak ocenia to pomysłodawca Studium, są „Spotkania z Biblią” organizowane w domu generalnym sióstr służebniczek dębickich. Od 2011 roku regularnie uczestniczy w nich ponad 100 osób co miesiąc.

– Po wakacjach nasze „Spotkania z Biblią” poświęcimy Matce Bożej. Będą się odbywać w I soboty miesiąca. Tematyka wykładów będzie dotyczyć wydarzeń związanych z Maryją, opisanych na kartach Ewangelii. Będziemy też rozważać wezwania Litanii loretańskiej – zaprasza biblista. 

Dla wszystkich, którzy chcą więcej wiedzieć o Biblii i lepiej wsłuchiwać się w słowo Boże, zostały przygotowane zeszytu „Kręgu Biblijnego” wydawane przez wydawnictwo diecezji tarnowskiej Biblos. Wartymi odwiedzenia podczas wakacyjnych wędrówek są Muszyńskie Ogrody Biblijne, gdzie można naocznie przekonać się o bliskości słowa Boga. Wirtualną wycieczkę po Muszyńskich Ogrodach Biblijnych można zobaczyć tutaj.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Pytanie

Co oznacza imię Łazarz?

Odpowiedzi z podaniem tradycyjnego adresu pocztowego prosimy przesyłać e-mailem na adres: studium@gosc.pl
lub pocztą tradycyjną:

"Gość Niedzielny" Plac Katedralny 1
33-100 Tarnów

Administratorem danych osobowych jest Instytut Gość Media (Organizator). Dane osobowe są przetwarzane na podstawie Pani/Pana zgody, w celu przeprowadzenia konkursu, przez okres do zakończenia całego postępowania konkursowego. Dane osobowe mogą być udostępniane uprawnionym organom. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych, żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu, wniesienia skargi do organu nadzorczego. W każdym momencie zgody na przetwarzanie danych w celu przeprowadzenia konkursu jak i opublikowanie wyników mogą zostać wycofane przez kontakt na adres e-mail: sekretariat@igomedia.pl.

Zgłoszenie

 "Gość Niedzielny"
Ul. Katedralna 1
33-100 Tarnów

lub na adres
studium@gosc.pl

Sponsor