Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Serwis internetowy dodatku do Gościa Niedzielnego w diecezji tarnowskiej

Tarnowski

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • BIERZMOWANIA
  • GALERIE
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Patronaty
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O diecezji
    • SYNOD
    • PARAFIE
    • BISKUPI
    • HISTORIA DIECEZJI

Najnowsze Wydania

  • GN 46/2025
    GN 46/2025 Dokument:(9491720,Błogosławieni ubodzy)
  • GN 45/2025
    GN 45/2025 Dokument:(9483911,Nie do opowiedzenia)
  • GN 44/2025
    GN 44/2025 Dokument:(9477129,O szarej godzinie)
  • Historia Kościoła (12) 06/2025
    Historia Kościoła (12) 06/2025 Dokument:(9471760,Sobór sprawił, że ludzie znowu zaczęli mieć pytania do Kościoła. Edytorial nowego wydania)
  • GN 43/2025
    GN 43/2025 Dokument:(9469044,Rodzina – sens i stabilność)
tarnow.gosc.pl → Informacje → Wakacje z aniołami

Wakacje z aniołami przejdź do galerii

Przez jedenaście dni dom rekolekcyjny w Ciężkowicach tętnił młodością i śpiewem.

Oaza Dziewczęcej Służby Maryjnej  
Oaza Dziewczęcej Służby Maryjnej
Joanna Sadowska /Foto Gość

- Po oazie będą tylko miłe wspomnienia, bo radość dziewczynek udzielała się wszystkim - mówi Ania Pieprzyk z Bochni, przewodniczka DSM, a na oazie jedna z opiekunek.

W tym roku tematem oazy były anioły.

- Mówiliśmy o archaniołach i aniele stróżu, a także o aniołach szacunku, poświęcenia, wynagrodzenia, czy np. uwielbienia Eucharystii - wylicza s. Katarzyna Król, służebniczka dębicka.

- Przypominaliśmy dziewczynkom kim są anioły, jakie pełnią funkcje, jakie mają dla nas znaczenie i jak nam pomagają - dodaje ks. Kamil Piłat, moderator.

- Jest potrzeba mówienia na ten temat, bo częściej słyszy się o aniołach ciemności, albo też sprowadza się anioły jedynie do pyzatych cherubinków - dodaje.

Temat nawiązuje też do zadań DSM-u. - Staramy się wiązać to z konkretną formacją, którą dziewczynki mają w ciągu roku i pięcioma zadaniami dziecka Maryi - podkreśla s. Kasia.

Anielski temat przypadł do gustu dziewczynkom tak bardzo, że same ułożyły piękną piosenkę o aniołach, którą chętnie i często wspólnie śpiewały. - W ogóle dziewczynki ładnie śpiewają - dodają wychowawcy.

Na oazie nie brakowało też innych atrakcji. Była wspólna wyprawa do muzeum przyrodniczego, wycieczka do pobliskiego wodospadu, czy wyprawa do sanktuarium w Tuchowie.

Oaza to dla dziewczynek wielka przygoda, a czasami też egzamin z życia. Wiele z nich po raz pierwszy spędza wakacje bez rodziców. 

- Tak bardzo nie tęsknię, ale cieszę się, że mogli mnie odwiedzić - mówi Wiktoria Juszczyk z Muchówki.

Rodziców przywitały własnoręcznie upieczonymi ciasteczkami. - Przyozdobiły je borówkami, które dzień nazbierały w lesie - dodaje s. Kasia. 

- Wszystko nam się podoba, a najwięcej boisko do gry w siatkówkę - mówią ze śmiechem Weronika Wysowska i Patrycja Kiełbasa z Ptaszkowej oraz Natalia Mazur z Dębicy.

- Jadąc tu myślałam, że będzie tylko modlitwa i ona jest, ale robimy też wiele innych, ciekawych rzeczy W ogóle jest tu fajnie, można poznać miłe dziewczynki. Na pewno chce pojechać na oazę w przyszłym roku i zachęcę do tego moje koleżanki - deklaruje Wiktoria Juszczyk.

Z wizytą w Tuchowie   Z wizytą w Tuchowie
Joanna Sadowska /Foto Gość
W oazie uczestniczyło prawie 90 dziewczynek od trzeciej klasy szkoły podstawowej aż do 2 klasy liceum, podzielonych na grupy wiekowe. Reprezentowały one prawie każdy rejon diecezji.

Ich wychowawcami byli: ks. Kamil Piłat, moderator oraz siostry zakonne - s. Katarzyna Król, służebniczka dębicka, s. Marcina Kapustka józefitka - diecezjalna opiekunka DSM, s. Marzena Karteczka Karmelitanka Dzieciątka Jezus oraz Magdalena Szerszeń oazowa mama. Do pomocy mieli pięć przewodniczek DSM. Były one, jak podkreślają wychowawcy, wprost nieocenione. - Jest dużo pracy, bo dziewczynki trzeba rano obudzić, przygotować do Mszy, pomagać w różnych sytuacjach. Jesteśmy dla nich jak starsze siostry ale w tej grupie jest siła i radość, która i nam się udziela - dodaje Ania Pieprzyk.

Każdy dzień zaczynała wspólna modlitwa w kaplicy, przed południem było spotkanie w grupach, przygotowanie liturgii i śpiew, a w samo południe Msza św. Blok popołudniowy rozpoczynała koronka do Bożego Miłosierdzia, po niej było kolejne spotkanie w grupach. Po kolacji był pogodny wieczór, najbardziej wyczekiwany przez dziewczynki. Dzień kończył Apel Jasnogórski.

« ‹ 1 › »
Oaza DSM w Ciężkowicach

WIARA.PL DODANE 09.07.2015 AKTUALIZACJA 09.07.2015

Oaza DSM w Ciężkowicach

​Od 29 czerwca do 9 lipca trwały wakacje z Bogiem Dziewczęcej Służby Maryjnej. Uczestniczyło w niej prawie 90 dziewczynek od trzeciej klasy szkoły podstawowej aż do 2 klasy liceum. Reprezentowały one prawie każdy rejon diecezji. Zdjęcia: Joanna Sadowska /Foto Gość  
oceń artykuł Pobieranie..

js

|

GOSC.PL

publikacja 09.07.2015 11:23

0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • CIĘŻKOWICE
  • DZIEWCZĘCA SŁUŻBA MARYJNA
  • OAZA DSM
  • WAKACJE

Polecane w subskrypcji

  • Izabela Portugalska ze św. Elżbietą Węgierską. XV-wieczne dzieło Petrusa Christusa
    • W ramach
    • Leszek Śliwa
    Izabela Portugalska ze św. Elżbietą Węgierską. XV-wieczne dzieło Petrusa Christusa
  • Matka nie konkuruje z Synem. O czym mówi najnowsza nota Watykanu o Maryi?
    • Kościół
    • ks. Tomasz Jaklewicz
    Matka nie konkuruje z Synem. O czym mówi najnowsza nota Watykanu o Maryi?
  • Ks. Mirosław Tosza: Ubóstwo zaprasza nas do relacji. Tym, co je zabija, jest poczucie sytości, tego, że nie potrzebujemy się nawzajem
    • Rozmowa
    • Marcin Jakimowicz
    Ks. Mirosław Tosza: Ubóstwo zaprasza nas do relacji. Tym, co je zabija, jest poczucie sytości, tego, że nie potrzebujemy się nawzajem
  • Przez żołądek do serca. Ponad 3 miliony posiłków rocznie przygotowuje Caritas Polska dla potrzebujących
    • Światowy Dzień Ubogich
    • Marcin Jakimowicz
    Przez żołądek do serca. Ponad 3 miliony posiłków rocznie przygotowuje Caritas Polska dla potrzebujących
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    •  
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X