Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Reżyserki z Rajbrotu

Trzy dziewczyny nakręciły film o pielgrzymkach Jana Pawła II do Polski.

Izabella Gaworczyk, Magdalena Wrzyszcz i Julia Czoch zajęły III miejsce w ogólnopolskim konkursie „Archiwum wspomnień Jana Pawła II”.

– Do udziału w konkursie namówił nas nasz katecheta ks. Marek Czerwiński. Nagrałyśmy wywiady z ks. inf. Adamem Kokoszką, Anitą Kucia, dyrektorem ZS w Rajbrocie, proboszczem naszej parafii Tadeuszem Mrozem oraz Teresą Biernat. Nasi rozmówcy opowiedzieli nam o ich przeżyciach związanych z pielgrzymkami Jana Pawła II do naszej ojczyzny – mówią dziewczyny.

Gala, podczas której odebrały nagrody, odbyła się w Warszawie.

– Przy okazji odwiedziłyśmy Świątynię Opatrzności Bożej oraz Pałac Kultury i Nauki. W Instytucie Jana Pawła II braliśmy udział w warsztatach dziennikarskich. Byłyśmy także w Domu Spotkań z Historią oraz Muzeum Fryderyka Chopina. Na koniec obejrzeliśmy komedię w Och! Teatrze.  Podczas ostatniego dnia odwiedziliśmy siedzibę Polskiego Radia, gdzie pokazano nam, jak wygląda praca dziennikarza w rozgłośni. Zobaczyłyśmy w końcu dom, gdzie mieszkał ksiądz od biedronek, czyli ks. Jan Twardowski – opowiadają laureatki. 
 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma