Nowy numer 48/2020 Archiwum

Wesele w Krynicy

Do spotkania par, które zawarły związek małżeński i miały bezalkoholowe przyjęcie zostało niespełna dwa tygodnie.

Parafia św. Antoniego w Krynicy – Zdroju będzie gospodarzem Ogólnopolskiego Wesela wesel, czyli spotkania par, które zawarły związek małżeński i miały przyjęcia bez alkoholu.
Spotkanie odbędzie się po raz dwudziesty. Rozpocznie się 30 lipca, a zakończy 2 sierpnia. 

– Misją, a zarazem celem Ruchu „Wesele Wesel” jest krzewienie idei wesel bezalkoholowych, aby podkreślić, że prawdziwa radość chrześcijańskiego wesela wypływa z radości otrzymania przez państwa młodych sakramentu małżeństwa, z radości ich wzajemnej miłości oraz powstania nowej rodziny – mówi Bartłomiej Stelmach.

Pierwsze spotkanie miało miejsce w 1994 roku w Kamesznicy i było zorganizowane przez ks. Władysława Zązla, krzewiciela trzeźwości, wiceprezesa ruchu oraz kapelana Związku Podhalan. Do tej pory odbyło się dwadzieścia spotkań w różnych miejscach w kraju m.in. w Warszawie, Olsztynie, Wrocławiu, Bydgoszczy, Tarnowie, Łomży, w Miejscu Piastowym, Radomiu, Krakowie, Wieluniu Zaobrzańskim, a ostatnie jubileuszowe w Kamesznicy.

Doroczne spotkania obejmują nabożeństwa, prelekcje dla dorosłych i młodzieży na różne tematy, począwszy od ochrony dzieci przed współczesnymi zagrożeniami, po godność małżeństwa, wykłady z dziedziny historii, sztuki, teologii. Uczestnicy dzielą się własnymi doświadczeniami organizacji bezalkoholowych wesel, zabaw, przyjęć rodzinnych czy uroczystości szkolnych. Punktem kulminacyjnym jest bezalkoholowy bal weselny, poprzedzony odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich podczas uroczystej Eucharystii.

– Obecne „Wesele wesel” odbędzie się pod hasłem „Nawrócenie i ewangelizacja rozpoczyna się w rodzinie”. Spotkanie będzie promocją abstynencji oraz wolności jako radosnej alternatywy wszelkich zniewoleń w życiu rodzinnym i społecznym, skierowaną do szerokiego grona odbiorców – dodaje Bartłomiej Stelmach.

Gośćmi tegorocznego spotkanie będą bp Andrzej Jeż, bp Tadeusz Bronakowski, ks. Artur Ważny, Jolanta Terlikowska z Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów 
Alkoholowych. – 31 lipca o godz. 19 zaśpiewa zespół Deus Meus. Koncert ewangelizacyjny odbędzie się przed kościołem św. Antoniego w Krynicy – Zdroju.

Na spotkanie zapraszamy szczególnie małżeństwa, które organizowały wesele bezalkoholow, małżeństwa żyjące w trzeźwości, narzeczonych, młodzież i wszystkich, którym idea trzeźwości jest bardzo bliska – mówi jeden z organizatorów.

Szczegółowe informacje dotyczące spotkania można uzyskać na stronie internetowej www.weselewesel.pl lub dzwoniąc pod numer telefonu 501 712 563 lub 501 230 673.
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama