Nowy numer 49/2020 Archiwum

Morskie opowieści

Dziewczynki z Dziewczęcej Służby Maryjnej z Muszyny i Krynicy Zdroju wróciły z wakacyjnych wojaży.

Wyjazd odbył się w pierwszej połowie lipca, a bazą był ośrodek „Bryza” w nadmorskich Łazach. 

Dla dziewczynek przygotowano moc atrakcji. Wspaniałą przygodą okazała się wyprawa do Darłowa, a tam morska przeprawa wodnym tramwajem i niezapomniane widoki z XIX-wiecznej latarni morskiej. W drodze powrotnej wycieczkowicze zawitali do Grabonogu, rodzinnej wsi bł. Edmunda Bojanowskiego.

– To postać niezwykła. Cudem ocalony w dzieciństwie, już jako dorosły przelał swą wiedzę i dobro na ludzi ubogich i dzieci, dając początek ochronkom prowadzonym do dnia dzisiejszego przez Siostry Służebniczki Najświętszej Marii Panny – przypomina Małgorzata Miczulska z Fundacji Rodzice Dzieciom.

Oprócz wycieczek, kąpieli morskich i zajęć sportowo - rekreacyjnych dziewczęta miały też codzienne rozważania biblijne prowadzone przez pomysłodawczynię nadmorskiej wyprawy, opiekunkę DSM-u s. Barbarę Gawełdę. – Okazało się, że mają one dużo do powiedzenia, że nie wyprzedzając śladów Boga, mądrze podążają Jego ścieżkami. To cieszy – dodaje pani Małgorzata.

Wyprawa ta nie mogłaby się odbyć bez wsparcia finansowego Tarnowskiej Caritas i proboszcza parafii p.w. Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej w Muszynie, ks. Franciszka Niemca, a także pomocy rzeczowej od Kryniczanki i serdeczności okazanej przez prezydenta Kołobrzegu – pana Janusza Gromka.

– Wszystkim serdecznie dziękujemy – podkreśla M. Miczulska. Dla dziewczynek wyjazd był spełnieniem marzeń. – Trzeba marzyc, ale nie żyć samymi marzeniami. Trzeba działać i marzenia urzeczywistniać tak jak te, które nabrały realnych kształtów dzięki fundacji – dodaje.

Polskie morze - jedyne w swym rodzaju   Polskie morze - jedyne w swym rodzaju
arch. fundacji
Dobre humory dopisywały nawet w chłodniejsze dni   Dobre humory dopisywały nawet w chłodniejsze dni
arch. fundacji
Kolor czapeczek nie jest przypadkowy   Kolor czapeczek nie jest przypadkowy
Niebieski to kolor DSM
arch. fundacji

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama