Nowy numer 48/2020 Archiwum

Pieluchy na prezent przejdź do galerii

W Tarnowie trwa 500. rocznica urodzin patrona księży filipnów.

W ramach obchodów od poniedziałku, przez trzy dni o godz. 18:00, w kościele czytany jest anegdotyczny życiorys św. Filipa.

We wtorek odbył się kinderbal ze św. Filipem. Były gry, zabawy i warsztaty w ogrodzie księży filipnów.

– Przygotowaliśmy zapomniane zabawy: grę w klasy, wyścigi kapsli, skakanie w gumę, zośkę, cymbergaja, pajączka i wiele innych – wyliczają organizatorzy.

Ponadto Malta Służba Medyczna przeprowadziła ćwiczenia w udzielaniu pierwszej pomocy, a kwartet smyczkowy „CORDA” wprowadził w fascynujący świat dźwięków, zachęcając dzieci do gry na instrumentach.

– Ponadto, we wtorek, po Mszy świętej wieczornej, czyli ok. godz. 19.45 zapraszamy wszystkich na wielki bal ogrodowy, podczas którego zatańczymy w naszym ogrodzie poloneza dla św. Filipa. Na koniec, wszystkich uczestników pragniemy poczęstować ogromnym tortem urodzinowym – zaprasza ks. Mateusz Kiwior, filipin.

A skoro są to urodziny nie może zabraknąć prezentów. – Św. Filip oczywiście prezentów nie potrzebuje, ale rocznica jego urodzin jest doskonałą okazją, abyśmy wsparli potrzebujących. Dlatego też bardzo prosimy, aby na wieczorny bal przynieść jako prezent paczkę pieluch jednorazowych. Zebrane pieluchy przekażemy do domu Samotnej Matki prowadzonego przez siostry urszulanki. Tym, którzy włączą się w tę akcję już dzisiaj serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję, że filipiński ogród wypełni we wtorkowy wieczór góra pampersowych prezentów – mówią.

Po radosnym świętowaniu wtorkowych urodzin św. Filipa, w środę 22 lipca, w rocznicę jego chrztu, odbędzie się całodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. Potrwa ona od 9.00 do 18.00.

Natomiast po Mszy świętej wieczornej w środę, ok. godz. 19.45, w auli św. Filipa pod ogrodem rozpocznie się koncert muzyki rozrywkowej, poważnej i niepoważnej w wykonaniu kwartetu smyczkowego „CORDA”. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama