Nowy numer 48/2020 Archiwum

600 tornistrów z uśmiechem

Do końca wakacji ponad miesiąc, ale Caritas i darczyńcy już myślą o najmłodszych uczniach.

Jak co roku Caritas pomaga dzieciom wejść z uśmiechem w nowy rok szkolny. – Głównym celem kampanii „Tornister pełen Uśmiechów” jest zwiększenie szans edukacyjnych uczniów poprzez zebranie funduszy na zakup i wyposażenie wyprawek szkolnych dla najuboższych dzieci i młodzieży w Polsce – wyjaśnia ks. Ryszard Podstołowicz, dyrektor Caritas Diecezji Tarnowskiej. 

Do parafii w diecezji trafiło nieodpłatnie 600 plecaków, które zostaną wyposażone w podstawowe artykuły szkolne przez osoby czy instytucje, które mają możliwości finansowe i zechcą się włączyć w tę akcję. 
Wypełnione tornistry zostaną pod koniec wakacji przekazane dzieciom z rodzin mniej zamożnych, mających trudną sytuację materialną, dla których taka pomoc u progu roku szkolnego zawsze jest bezcenna. –

Najwięcej wyprawek przygotowały w poprzednich akcjach parafie Tarnów-Mościce, Trzetrzewina, Krynica MBNP oraz obydwie parafie z Muszyny – dodaje ks. Podstołowicz.
W ciągu pięciu lat udało się w Polsce rozdać ok. 67 tys. wyposażonych wyprawek szkolnych.

– Ważnym wydarzeniem kampanii jest jej wielki finał, który od trzech lat odbywa się w Przemyślu, dzięki współpracy z Caritas Archidiecezji Przemyskiej. Wcześniej gościliśmy dwa razy w Rzeszowie, Skierniewicach i Poznaniu. Podczas koncertu, który relacjonuje Telewizja Polska, dzieciom wręczane są tornistry wyposażone w kolorowe przybory szkolne. Pozostałe wyprawki rozdawane są w diecezjach i parafiach. Finał „Tornistra pełnego Uśmiechów” to także wielki koncert z udziałem znanych artystów – mówi dyrektor CDT.
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama