GN 48/2020 Archiwum

Kolarze na Sądecczyźnie

Tour de Pologne przejedzie przez Nowy Sącz. Będą utrudnienia dla kierowców.

Już wkrótce, bo 5 sierpnia do Nowego Sącza przyjadą kolarze startujący w Tour de Pologne. – Tour de Pologne jest dla nas bardzo wyjątkowym wydarzeniem, a do tego jednym z największych i najważniejszych w ostatnich latach w naszym mieście. Przyjedzie do nas czołówka najlepszych kolarzy na świecie, także tych, którzy startowali w niedawno zakończonym wyścigu Tour de France. Jednocześnie będzie to święto wszystkich kibiców kolarskich, a w ramach imprez towarzyszących odbędzie się wyścig dla najmłodszych adeptów jazdy na rowerze – Nutella  Mini Tour de Pologne – powiedział podczas konferencji prasowej w sądeckim ratuszu prezydent Ryszard Nowak.   

Kolarze przyjadą do Nowego Sącza z Jaworzna. Pokonają 220 kilmetrów. Trasa wyścigu będzie wiodła m.in. przez Tymbark, Limanową, Wysokie i Trzetrzewinę. Sportowcy są spodziewani na mecie w Nowym Sączu o godz. 18.40. 

Zobacz animację IV etapu wyścigu:

TDP 2015 - Animacja trasy 4 etapu
Tour de Pologne

Piąty etap rozpocznie się na sądeckim rynku 6 sierpnia, gdzie najpierw o godz. 12.40 odbędzie się start honorowy. Z Nowego Sącza kolarze pojadą do Zakopanego. Przed nimi będzie 223 kilometry trasy.

Zobacz animację V etapu:

TDP 2015 - Animacja trasy 5 etapu
Tour de Pologne

Na konferencji prasowej był obecny Lech Piasecki. – Chcę podkreślić, że niewiele jest takich miast w Polsce, które goszczą Tour de Pologne, organizując jednocześnie metę oraz start do kolejnego etapu. Nowy Sącz jest pod tym względem szczególnie wyróżniony – mówił Piasecki podczas spotkania z mediami.

– Wyścig niesie nie tylko wielkie emocje sportowe, ale stwarza pewne utrudnienia dla mieszkańców, jednak należy je postrzegać jak najbardziej w aspekcie pozytywnym. W końcu do Nowego Sącza przyjedzie jeden z najważniejszych wyścigow na świecie. Tour de Pologne jest zaliczany do grona 27 najważniejszych wyścigow świata w ramach World Tour. Do tego grona zalicza się Tour de France, Giro di Italia czy Vuelta a Espada – podkreślał Piasecki.

Organizacja ruchu 5 sierpnia 2015 roku:
Od godz. 5.30 zamknięcie ruchu ul. Prażmowskiego i Kr. Jadwigi od ul. Lwowskiej do ul. Klasztornej.
Objazdy będą prowadzone ulicami: Z kierunku Krynica : ul. Nawojowską – Długosza – Rejtana - Husarska – Kilińskiego – Bulwar Narwiku. 
Z kierunku Kraków: ul.Tarnowską – Bulwar Narwiku – Kilińskiego – Bulwar Narwiku – Husarska – Rejtana – Długosza – Nawojowska
Na kierunku Kraków – Grybów będzie odbywał się ruch ze skrętem z ul.Nowochruślickiej w ul.Lwowską.
Od godziny 5.30 będą zamknięte wyjazdy na ul. Prażmowskiego z następujących ulic: Długoszowskiego, Nadbrzeżnej, Jamnickiej oraz wyjazdy na ul. Królowej Jadwigi z Emilii Plater i ul. Klasztornej.
Od godz. 13.00 zamknięte będą dla ruchu ulice: Prażmowskiego, Lwowska na odcinku od Prażmowskiego do Rynku, Rynek, ul. Piotra Skargi, Bulwar Narwiku, Kilińskiego, Krańcowa i Królowej Jadwigi.
Objazdy na kierunku Kraków – Krynica będą prowadzone ul. Nawojowską, ul.29 Listopada, Wyspiańskiego, Zieloną, Piramowicza, Wegierską, Obwodnicą Starego Sącza, Papieską, Marcinkowicką do Obwodnicy Północnej, Obwodnicą Północną do skrzyżowania z ul.Tarnowską / Witosa.
Zamknięte będą wyjazdy z wszystkich ulic i wjazdów będących na trasie przejazdu kolarzy. Wśród nich ulice: Prażmowskiego, Lwowska na odcinku od Prażmowskiego do Rynku, Rynek, Piotra Skargi, Bulwar Narwiku, Kilińskiego, Królowej Jadwigi oraz ulica Krańcowa.
Od ok. godz. 16.20 zamknięte będą dodatkowo dla ruchu ul. Krakowska i Legionów. 
Otwieranie poszczególnych ulic oraz przywrócenie ruchu będzie realizowane na bieżąco po zakończeniu wyścigu. W pierwszej kolejności otwarte będą ulice: Krakowska i Legionów.
Koniec zamknięcia ulicy Prażmowskiego – Królowej Jadwigi nastąpi ok. godz. 23.00.
Od dnia 4.08.2015 od godz. 18.00 do 5.08.2015 godz. 22.00 na ul. Lwowskiej od Prażmowskiego do Rynku oraz na całej trasie przejazdu kolarzy będą obowiązywały całkowite zakazy zatrzymywania po obu stronach ulicy. Wyłączone będą z możliwości parkowania parkingi oraz zatoki postojowe.
Kierowanie ruchem będzie odbywać się przy udziale funkcjonariuszy Policji oraz służb organizatora. Kierowców prosimy o dostosowanie się do zastępczej organizacji ruchu, korzystania z wyznaczonych objazdów oraz zwracanie uwagi na komunikaty podawane przez osoby kierujące ruchem.

Organizacja ruchu, 6 sierpnia 2015 roku 
Od godz. 5.00 nastąpi wyłączenie z ruchu sądeckiego Rynku oraz ul. Lwowskiej na odcinku od Matejki do Rynku, a także ul. Piotra Skargi.
Od godziny 8.00 nastąpi wyłączenie z ruchu ul. Kazimierza Wielkiego na całym odcinku. Objazdy będą prowadzone ul.Bulwar Narwiku, Kilińskiego.
Od godziny 12.00 nastąpi wyłączenie z ruchu ulic: Dunajewskiego, Wąsowiczów, Kościuszki na odcinku od ul. Wasowiczów do Jagiellońskiej, a także Jagiellońskiej, Kunegundy i Węgierskiej. Zamknięcie ulic będzie obowiązywało na czas przejazdu kolarzy.
Na trasie przejazdu kolarzy – ulice: Dunajewskiego, Wąsowiczów, Kościuszki na odcinku od Wąsowiczów do Jagiellońskiej, a potem ulic: Jagiellońskiej, Kunegundy i Węgierskiej - będzie obowiązywało zamknięcie wjazdów oraz skrzyżowań doprowadzających ruch do powyższych ulic.
Od dnia 5.08.2015 r godzina 18.00 do dnia 6.08.2015 r godzina 14.00 na przedmiotowych ulicach będą obowiązywały całkowite zakazy parkowania. Wyłączone z użytkowania będą parkingi i zatoki postojowe na trasie przejazdu kolarzy. Kierowanie ruchem będzie odbywało się przy udziale funkcjonariuszy Policji oraz służb organizatora.
Kierowców prosimy o dostosowanie się do zastępczej organizacji ruchu, korzystania z wyznaczonych objazdów oraz zwracanie uwagi na komunikaty podawane przez osoby kierujące ruchem.
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama