Nowy numer 48/2020 Archiwum

Portret krasnoludka

Wakacyjne „Spotkania z Baśnią” w Muzeum Regionalnym w Dębicy.

Kilkadziesiąt dzieci skorzystało z zaproszenia Regionalnego Muzeum w Dębicy i w lipcu uczestniczyło w „Spotkaniach z Baśnią” odbywających się w dębickim muzeum.  Podczas czterech spotkań dzieci brały udział w grach, tańcach i różnych zabawach, a przede wszystkim zapoznawały się z różnymi, czytanymi i wyświetlanymi z rzutnika podczas spotkań baśniami. Na kolejne spotkania z baśnią Muzeum Regionalne w Dębicy zaprasza jeszcze przez cały sierpień.

Niedzielne, wakacyjne  „Spotkania z baśnią” rozpoczęły się już w pierwszym tygodniu lipca.  Na pierwszym spotkaniu zatytułowanym  „Witam w świecie baśni”  dzieci obejrzały puszczone na rzutniku  bajki : „Na jagody” Marii Konopnickiej i „Titelitury” braci Grimm. Następnie metodą collage tworzyły portrety krasnoludków.

Podczas drugiego spotkania w dębickim muzeum  dzieci obejrzały bajkę „Czerwony Kapturek”, a następnie z dużym zaangażowaniem tworzyły z plasteliny niesamowite smakołyki do koszyczka dla Babci, chroniły Czerwonego Kapturka przed Wilkiem oraz przygotowały przepiękne kwiaty, a na koniec z radością wcieliły się w ulubione postacie z bajki.  

„Kopciuszek”  był kolejną bajką prezentowaną podczas spotkań w muzeum. Podczas tego spotkania dzieci wykonały gliniane naczynia na miejsce stłuczonych przez Złe Siostry, zaprojektowały bajkowe kreacje, zatańczyły na królewskim balu, a na koniec pomogły księciu odnaleźć ukryte w muzeum pantofelki Kopciuszka.

Podczas ostatniego lipcowego  „Spotkanie z baśnią” dzieci obejrzały baśń  „Kot w butach”, a jej tytułowy bohater zjawił się w gronie uczestników spotkania. Razem z nim dzieci wykonały kocie maski, w muzealnym parku zagrały w grę „Znajdź zające” po czym zostały zaczarowane przez czarnoksiężnika w różne zwierzątka. Pomogły sobie nawzajem w zdjęciu czaru, za co zostały nagrodzone przez Kota w Butach specjalnymi medalami. Na zakończenie spotkania dzieci wykonały kocie marionetki oraz pamiątkowe zdjęcia w helikopterze.

Muzeum Regionalne w Dębicy zaprasza przez cały sierpień na kolejne „Spotkania z Baśnią”.
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama