GN 47/2020 Archiwum

"Pałacyk Michla"

Tarnowscy seniorzy i harcerze zapraszają do wspólnego śpiewania piosenek z Powstania Warszawskiego.

W sobotę, 1 sierpnia o 17.00, w 71. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego odbędzie się w Tarnowie spotkanie „Powstanie Pokoleń”. Przygotowali je seniorzy z Międzyosiedlowych Centrów Aktywności Senioralnej i harcerze z ZHP wspólnie z BWA Tarnów.

Będzie to okazja do wspólnego śpiewania piosenek. – Przy Pałacyku w Parku Strzeleckim w Tarnowie zabrzmią m.in. „Pałacyk Michla”, „Warszawskie dzieci” i „Warszawianka”. Dla każdego będzie bezpłatny śpiewnik. – Mamy nadzieję, że przyjdą całe rodziny, które wcześniej np. wypoczywały w parku – podkreśla Grażyna Kondracka z Międzyosiedlowych Centrów Aktywności Senioralnej - Klubu Złoty Wiek.

O muzykę i poprowadzenie śpiewu zadbają tarnowscy harcerze. – Udział w tym wydarzeniu to wręcz nasz obowiązek. W powstaniu zginęło także wielu harcerzy, młodsi zajmowali się dostarczaniem poczty, a starsi walczyli z bronią – przypomina Maksym Pękosz, zastępca komendanta hufca ZHP Tarnów. 

Również o 17.00, dla uczczenia rocznicy wybuchu powstania Warszawskiego w mieście zostaną włączone syreny alarmowe. Zawyją one przez jedną minutę.

Natomiast o godz. 19.00 w kościele księży Filipinów odprawiona zostanie Msza św. w intencji poległych i zmarłych żołnierzy Armii Krajowej. Po nabożeństwie odbędą się uroczystości pod Grobem Nieznanego Żołnierza.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama