GN 48/2020 Archiwum

Rzeszów blisko Częstochowy przejdź do galerii

Trzy dni przemierzali diecezję tarnowską pielgrzymi rzeszowscy idący na Jasną Górę.

Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę idzie w tym roku po raz 38.  Hasłem obecnego pielgrzymowani są słowa: „Patrz w Maryję i zobacz Jezusa”. Pielgrzymka trwa 10 dni, odbywa się w dniach od 4 do 13 sierpnia. Przez naszą diecezję pątnicy szli od 5 do 7 sierpnia.

Już we środę 5 sierpnia a terenie diecezji tarnowskiej w Ociece pielgrzymi uczestniczyli w Mszy św. W Przecławiu mieli przerwę obiadową, a nocowali w Rudzie i Łączkach Brzeskich. Kolejnego dnia ponad 2 tys. pielgrzymów modliło się na Eucharystii Radomyślu Wielkim, w Jamach mieli nabożeństwo za ojczyznę, a nocowali w Woli Wadowskiej, Małcu, Zagrodach, Zabrniu i Brzezówce. Wreszcie trzeciego dnia wędrówki przez diecezję pątnicy modlili się na Mszy św. w Szczucinie, po czym przekroczyli Wisłę i weszli na teren diecezji kieleckiej.

- Pielgrzymowanie wpisane jest w życie człowieka. Coraz więcej osób chce przeżywać rożnego rodzaju rekolekcje w drodze. Piesza pielgrzymka na Jasną Górę to wspaniałe doświadczenie – mówi ks. Władysław Jagustyn, ojciec duchowny pielgrzymki rzeszowskiej.

Pielgrzymi rzeszowscy dziękują bardzo naszym diecezjanom za gościnę i wszelkie znaki życzliwości. – Zachowujemy naszych dobrodziejów we wdzięcznej pamięci i będziemy za nich codziennie się modlić, a szczególnie przez tronem Jasnogórskiej Pani – mówią pątnicy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama