Nowy numer 48/2020 Archiwum

Metr wody mniej

Obniża się poziom Jeziora Rożnowskiego, a w wielu studniach na Sądecczyźnie zaczyna brakować wody.

Już ponad metr obniżyło się lustro wody w Jeziorze Rożnowskim w związku z panującymi upałami i zrzutem wody dla chłodzenia elektrowni w Połańcu.

Wody zaczyna też w brakować w niektórych miejscowościach Sądecczyzny. – Dotyczy to gminy Nawojowa – wody brakuje mieszkańcom miejscowości Bącza Kunina, Żeleźnikowa Mała, Żeleźnikowa Wielka. Uruchomiono dla nich miejsce poboru wody w Szkole Podstawowej w Homrzyskach do celów bytowych i gospodarczych – informuje Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu. 

W gminie Podegrodzie brakuje wody w miejscowościach Olszanka i Juraszowa, tam wodę pitną można pobierać z hydrantu przy remizie OSP, natomiast woda do celów gospodarczych jest dowożona przez strażaków. 

– W gminie Łącko brakuje wody w miejscowości Zabrzeż. Wodę uzupełnia Zakład Gospodarki Komunalnej w Łącku. W gminie Rytro, w miejscowości Połom Wyżna, mieszkańcy zaopatrują się w wodę we własnym zakresie. Na terenie miasta Grybów wody nie ma 5 gospodarstw, woda dostarczana jest do nich beczkowozami przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Grybowie. W pozostałych gminach nie odnotowano przypadków zgłoszeń o braku wody od mieszkańców – dodają pracownicy starostwa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama