Nowy numer 49/2020 Archiwum

Zapraszamy do serwisu specjalnego

Na Jasną! przejdź do galerii

Wszystkie grupy uroczyście wyszły z Tarnowa na pielgrzymkowy szlak.

Punktualnie o 8.00 26 grup pielgrzymkowych ustawiło się w paradnym szyku. – Tradycyjnie pielgrzymkę otwiera grupa 1 „Maryja”, z którą idzie ksiądz biskup aż do swojego domu przy ul. Mościckiego – mówią pielgrzymi z 1.

Każda grupa oprócz obowiązkowego szyldu, krzyża i flag niosła emblemat z logiem Światowych Dni Młodzieży. – Poszczególnym grupom zostały przypisane znaki konkretnych ŚDM, które odbywały się na całym świecie w różnych miejscach. Grupy niosą też flagi narodowe państw, które wówczas gościły młodzież z całego świata – mówi ks. Zbigniew Szostak, dyrektor PPT.

Pielgrzymów żegnali diecezjanie, którzy przyjechali do Tarnowa ze wszystkich stron. – Nie możemy iść z naszymi przyjaciółmi, ale choć w ten symboliczny sposób chcemy dziś przy nich być – mówią Tomasz i Krysia.     
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.