Nowy numer 48/2020 Archiwum

Zapraszamy do serwisu specjalnego

Karolina i Karol. Pielgrzymka ich połączyła przejdź do galerii

Sanktuaria w Zabawie i Okulicach to miejsca, gdzie w drugim dniu pielgrzymki sprawowane były Msze św.

Bp Stanisław Salaterski przewodniczył Eucharystii dla uczestników Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę w drugim dniu ich wędrówki. Dla części B Msza św. sprawowana była o 6.30 w Zabawie, a dla części A o 11.00 w Okulicach.

Homilie wygłosił ks. Artur Ważny, dyrektor Wydziału ds. Nowej Ewangelizacji tarnowskiej kurii, autor rozważań na każdy dzień pielgrzymki.

– Przewodnikiem na naszej drodze będą psalmy – mówił kaznodzieja. W drugim dniu rozważany był Psalm 45, który mówi o pragnieniach serca człowieka. – Pragnieniem mężczyzny jest być w dobrych relacjach ze swoim ojcem, posiąść mądrość wyrażoną w słuchaniu Boga. Każdy mężczyzna chce też być oblubieńcem - darem, czy jako kapłan dla Kościoła, czy mąż dla żony, chce też być bohaterem - wojownikiem, walczącym o wielkie sprawy Boże, oraz chce być królem, czyli umieć panować nad sobą – wyliczał ks. Ważny. Podobnie kobieta chce być ukochaną córeczką tatusia, być piękną pięknem wyrytym w sercu i żyć dla kogoś. Pragnie też być matką - i w wymiarze duchowym, i biologicznym, chce również być przyjaciółką, która prowadzi do Boga.

Po Mszy św. bp Salaterski błogosławił wszystkich małżonków i zakochanych, bowiem to właśnie drugi dzień pielgrzymowania poświęcony jest rodzinie. W tym roku pątnicy modlili się, aby małżeństwa i rodziny były znakiem Bożej obecności w świecie.

Dla Karoliny i Karola z grupy 21 był to wyjątkowy dzień. Przed Bogiem i w obecności sióstr i braci pielgrzymów z części B przysięgali oni sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską.

Patronem dnia jest sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki, a wspólnotą, którą poznają pielgrzymi, jest Domowy Kościół, będący gałęzią rodzinną Ruchu Światło-Życie. W tym dniu hasłem dnia są słowa: Jezus Chrystus - „Bóg z przodu, czyli o zwierciadle Boga Ojca”. 
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • AgaMa40
  19.08.2015 08:41
  Najszczersze życzenia dla szczęśliwej Młodej Pary. Niech Bóg Wam błogosławi a bł Karolina niech Was wspiera w codzienności.

  Pragnę też podziękować Bogu za Anię i Krzysia, którzy 10 lat temu, w czasie PPT w Okulicach ślubowali sobie miłość, dziękuję za ich dzieci. I proszę Maryję i Jezusa o dalszą opiekę nad ich rodziną, aby żyli w zgodzie i miłości kolejne długie lata, aby byli szczęśliwi.
  Nie możemy pielgrzymować ale byliśmy wczoraj na mszy w Okulicach aby modlić się w łączności z pielgrzymami.
  Pozdrawiam grupę 11 św. Jadwigi, z którą dane mi było kilkanaście razy pielgrzymować do Mateczki Częstochowskiej
  Agnieszka

  doceń 0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.