Nowy numer 50/2019 Archiwum

Zmiany w oazie

Domowy Kościół Ruchu Światło - Życie w naszej diecezji ma nowego moderatora.

Bp Andrzej Jeż mianował nowego moderatora Domowego Kościoła. Został nim ks. Wojciech Karpiel, wikariusz w parafii pw. św. Józefa i Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie.

Ks. Wojciech urodził się 9 IX 1978 roku w Nowym Sączu. Święcenia kapłańskie przyjął w 2004 roku z rąk ówczesnego ordynariusza diecezji bp. Wiktora Skworca.

Pracował w bocheńskiej parafii pw. św. Pawła oraz w Szczawnicy. Od 2013 roku jest wikariuszem parafii św. Józefa i Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie.

Z Ruchem Światło–Życie związany jest od 20 lat. Ostatnio pełnił funkcję moderatora rejonu Tarnów oraz posługiwał w diakoni komunikowania społecznego.

–  Funkcję moderatora Domowego Kościoła pragnę traktować jako formę służby i spłatę długu względem oazy, od której przez te wszystkie lata bardzo wiele otrzymałem. To radość z pracy z ludźmi i pragnienie, by powstawały nowe kręgi, które są bogactwem Kościoła – mówi ks. Wojciech. 
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama