Nowy numer 48/2020 Archiwum

Na dobry początek roku

Tarnowska Caritas przekazała plecaki, fundacja „Rodzice Dzieciom” je wyposażyła.

W parafii pw. bł. Marii Teresy Ledóchowskiej w Muszynie wszyscy uczniowie klas I – VI Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II otrzymali plecaki od Caritas Diecezji Tarnowskiej, w ramach akcji: „Tornister pełen Uśmiechów”.

– Ta piękna kampania, zainicjowana dzięki zaangażowaniu Elżbiety Ruchała, z parafialnej Caritas, zaktywizowała rodziców działających w Fundacji "Rodzice Dzieciom" – mówi Małgorzata Miczulska z fundacji.

Podjęli oni szereg działań, aby darowane przez tarnowską Caritas plecaki wyposażone zostały w podstawowe przybory szkolne i artykuły plastyczne. – Nie brakło ofiarodawców, nie brakło ludzi dobrego serca, na których zawsze możemy liczyć – podkreśla prezes fundacji Janina Homa. – Życzliwość środowiska, widoczna nie tylko podczas tej akcji, ale także podczas innych wolontariackich przedsięwzięć, zobowiązuje nas do nieustannego działania na rzecz dzieci – dodaje.

Poświęcając tornistry proboszcz parafii, ks. Franciszek Niemiec przypomniał za św. Jakubem, że wiara bez uczynków jest martwa, dziękując tym samym wszystkim zaangażowanym instytucjom i osobom prywatnym.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama