Nowy numer 49/2020 Archiwum

Gumisie na wakacjach

Wspólnota Wiary i Światła z Bochni wypoczywała w Krynicy Zdroju.

Tegoroczny obóz bocheńskiej wspólnoty „Wiara i Światło” przebiegał pod hasłem „Zjednoczeni w Duchu”.

– Pragnęliśmy w ten sposób szczególnie podkreślić jak ważna jest dla nas wspólnota oraz Duch Święty – mówi Marzena Czekaj ze wspólnoty. – Każdego dnia rozważaliśmy nowennę do Ducha Świętego, modląc się przy tym w różnych intencjach ważnych dla wspólnot „Wiara i Światło”. Każdy dzień miał także swoje hasło i intencje – dodaje.

W modlitwach pamiętano m.in. o wspólnotach „Wiara i Światło” w naszym kraju oraz na całym świecie, koordynatorach oraz innych osobach odpowiedzialnych we wspólnotach, rodzinach osób niepełnosprawnych. Modlono się też o prawo do życia każdego człowieka oraz o nowych członków wspólnoty.

Wakacyjny szlak Gumisiów   Wakacyjny szlak Gumisiów
arch. wspólnoty
Pobyt w Krynicy był też okazją do organizowania wycieczek w ciekawe i malownicze miejsca. Gumisie odwiedziły m.in. Ołtarz Papieski w Starym Sączu, Górę Parkową, Tylicz i  Muszynę, gdzie odkrywali Ogrody Biblijne i Ogrody Sensoryczne.

– Wpadliśmy też z krótką, niezapowiedzianą wizytą do ks. Eugeniusza Mrożka, naszego byłego kapelana, który obecnie jest proboszczem w parafii w Nowym Sączu - Zabełczu – wspominają uczestnicy.

Na obozie odbył się też chrztu „pierwszaków”, czyli osób, które praz pierwszy uczestniczyły w obozie. Było ich osiem, w tym kapelan.
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama