Nowy numer 49/2020 Archiwum

Oaza życia

Rodziny Domowego Kościoła pielgrzymowały do Ziemi Świętej, by dotknąć fundamentów swej wiary.

W sierpniu zakończyła się oaza Nowego Życia trzeciego stopnia Domowego Kościoła Ruchu Światło - Życie. Uczestniczyły w niej 48 osób, w tym rodziny z diecezji tarnowskiej. Rozpoczęła się w Gosławicach koło Tarnowa, a następnie była kontynuowana w miejscach opisanych na kartach Ewangelii. Przewodnikiem po Ziemi Świętej był ks. Piotr Łabuda, biblista.

- Nie było to tylko zwiedzanie z przewodnikiem, ale przeżywanie programu oazowego w miejscach ważnych dla chrześcijanina - zwraca uwagę moderator ks. Sylwester Brzeźny.

- Każdego dnia była rozbudowana liturgia godzin, Msza św., medytacje i spotkania w grupach w miejscach wyjątkowych i świętych - dodaje.

Większość małżeństw była w Ziemi Świętej po raz pierwszy. - Wróciliśmy do źródeł, aby dotknąć fundamentów wiary i Kościoła. Umocniliśmy naszą przynależność do Kościoła i uświadomiliśmy sobie skąd wyrośliśmy, bo tam wszystko się zaczęło dla każdego z nas i dla Kościoła - podkreśla ks. Wojciech Karpiel, współmoderator.

Gosławice   Gosławice
Oazowiczów odwiedził bp A. Jeż
arch. DK
Uczestnicy zwiedzili m.in. Jerozolimę, Betlejem, Nazaret, a w Kanie Galilejskiej pary odnowiły przyrzeczenia małżeńskie.

- Byliśmy też na Górze Ośmiu Błogosławieństw, na górze Karmel, a także na górze Tabor, gdzie przeżywaliśmy sakrament pokuty - wymieniają Alicja i Marek Machajowie, para prowadząca rekolekcje.

Oazy w Ziemi Świętej organizowane są bardzo rzadko, zazwyczaj trzeci stopień odbywa się w Rzymie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama