Nowy numer 48/2020 Archiwum

Diecezja podziękuje

Za łaski otrzymane podczas dwuletniej peregrynacji obrazu Pana Jezusa Miłosiernego.

Diecezja tarnowska będzie dziękować w Łagiewnikach za peregrynację obrazu „Jezu Ufam Tobie” oraz relikwii św. siostry Faustyny i św. Jana Pawła II. Pielgrzymka dziękczynna z udziałem biskupów, kapłanów, sióstr zakonnych i świeckich odbędzie się w sobotę 19 września. Chętni, którzy chcą w niej uczestniczyć i odwiedzić sanktuarium Bożego Miłosierdzia oraz sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach powinni się kontaktować z parafiami. 

– Już dzisiaj zapraszam do pielgrzymowania wszystkich diecezjan, a szczególnie młodzież, która tak chętnie uczestniczy w Pieszej Tarnowskiej Pielgrzymce na Jasną Górę. Zapraszam także wszystkie osoby zakonne w trwającym nadal roku życia konsekrowanego. Zapraszam osobiście każdą i każdego z Was. Niech jak najliczniejszy udział w tym ważnym diecezjalnym wydarzeniu będzie dowodem naszej wdzięczności za wszelkie dobro, które uczynił nam Pan spotykając się z nami w czasie peregrynacji na naszej tarnowskiej ziemi – napisał w specjalnym komunikacie bp Andrzej Jeż. Będzie on czytany w kościołach w niedzielę 6 września.

Dziękczynienie rozpocznie się 19 września o godzinie 10. pielgrzymką osób życia konsekrowanego do sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Głównym punktem będzie uroczysta Eucharystia o godz. 12 w bazylice Bożego Miłosierdzia z udziałem wszystkich pielgrzymów pod przewodnictwem biskupów z diecezji tarnowskiej oraz archidiecezji krakowskiej. Później będzie czas na prywatną modlitwę. Następnie o godz. 15 zgromadzeni odmówią koronkę do Bożego Miłosierdzia, a na zakończenie udadzą się do sanktuarium Św. Jana Pawła II, gdzie zostaną odśpiewane nieszpory. 

– Mamy za co Panu Jezusowi Miłosiernemu dziękować. Konkretne owoce nawiedzania to m.in. ożywienie kultu Bożego Miłosierdzia i rozwój dzieł charytatywnych. W parafiach rozpoczęły się specjalne nabożeństwa, powstały koła koronkowe dzieci, młodzieży i dorosłych. Widocznym znakiem są kaplice Bożego Miłosierdzia. Proboszczowie mówią o nawróceniach, przystąpieniu do spowiedzi ludzi, którzy przez wiele lat nie korzystali z tego sakramentu – wylicza ks. Zbigniew Pietruszka, dyrektor wydziału duszpasterstwa ogólnego tarnowskiej kurii . 

Diecezjalna pielgrzymka do Łagiewnik odbędzie się już po raz drugi. W 2013 roku kilka tysięcy pątników przybyło zaprosić wizerunek Miłosiernego do diecezji, na szlak peregrynacji. Obraz i relikwie jeszcze w tym miesiącu rozpoczną peregrynację w diecezji bielsko-żywieckiej.

Zobacz, jak diecezja pielgrzymowała do Łagiewnik:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama